Wpis z mikrobloga

Twierdza kłodzka i widok na miasto - autor Artur Sobolewski
Trzeba przyznać, że Śląsk jest piękny :)
_______________________
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #historiapozahoryzont #fotografia #slask #zamki #twierdza #dolnyslask #klodzko #podroze
sropo - Twierdza kłodzka i widok na miasto - autor Artur Sobolewski
Trzeba przyznać,...

źródło: comment_8YHFFOxeue7AY1CxWqJQnJzvVnkd9bRZ.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Gitgut: Ja bardziej jako o krainie historycznej, ze stolicą we Wrocławiu. Dzisiejszy podział, szczególnie wojewódzki, jest kompletnie bezsensowny. Kłodzko to sto razy bardziej Śląsk, niż chociażby Wisła.
  • Odpowiedz
@sropo na litość boską jak można pisać że Kłodzko to Śląsk. Kotlina Kłodzka owszem to część Dolnego Śląska ale ze Śląskiem takim jak postrzega go większość Polaków nie ma nic wspólnego. W okolicach masz mnóstwo majestatycznych miejscowości. Jak będziesz w okolicach to zapraszam do Nowej Rudy i okolic. (°°
  • Odpowiedz
@brokenik: Kotlina Kłodzka to nie jest Śląsk, tylko hrabstwo kłodzkie, które nie leżało nigdy na Śląsku. Walnąłem babola i w jednym z komentarzy to poprawiłem. A Dolny Śląsk to część Ślaska, a ja jako historyk też tak postrzegam tę prowincję jako całość.
  • Odpowiedz