Wpis z mikrobloga

#policja #sadowehistorie #sad #wroclaw #prawo
Witam. Mam pewnie problem. Zostałem niedawno wezwany, przez lokalny komisariat, na świadka w sprawie pobicia. Odrazu stwierdziłem, że na pewno jakaś pomyłka, bo nie byłem świadkiem żadnej bójki. Udałem się na komisariat, okazało się że pobicie miało miejsce we Wrocławiu. Mieszkam 600km od Wrocławia, nigdy tam nawet nie byłem. Nie byłem świadkiem żadnej bójki, nie mam nic wspólnego z tą sprawa. Wogóle wtf?? Takie też złożyłem oświadczenie. Stwierdziłem że na pewno jakaś pomyłka, ktoś przekręcił nazwisko i już nie będą mi zawarć nigdy dupy.
Ale..
Dzisiaj dostałem wezwanie do sądu we Wrocławiu jako świadek... I mam naginać 600km, tylko po to aby powiedzieć że nie wiem o co chodzi, nawet nigdy nie byłem we Wrocławiu.
I teraz moje pytanie, czy z tym da się coś zrobić???
Dla mnie to paranoja, że ktoś na drugim końcu Polski podaje sobie bezmyślnie moje dane, najprawdopodobniej przekręca nazwisko, może jakaś niekompetencja ze strony policji, i mam rzucać wszystko i jechać zeznawać w sprawie jakiś patusów, których nigdy na oczy nie widziałem.
  • 15
@jadalny_kasztan: @Jechanka: To samo mi powiedział dzielnicowy:P
Chodzi o to, że za bardzo mi to komplikuje sprawy prywatne. Być może w okolicach stycznie będę miał wyjazd delegacyjny z pracy, z którego niechce rezygnować.
Wezwanie mam dzień przed sylwestrem. Szkoda mi poświęcać cały dzień. Bezsens dla mnie.
@cacyyy Teraz jest taki okres, że pracująca sobota może się zdarzyć, ale to musisz sprawdzić na stronie Sądu czy może nie odrabiają w ten weekend. Wideokonferencje w większości Sądów to teraz standard, więc myślę, że nie powinno być problemów, ale najlepiej dowiadywać się u źródła, bo co Sąd to inna praktyka
@jadalny_kasztan: Też myślałem, że wykorzystam tą opcje do zwiedzania, bo fajnie zobaczyć Wrocław. Ale z drugiej strony w podróżny spędzę około 6-7 godz. Rozprawa to pewnie jakieś 2godz. Czasu zrobi się mało. Do tego to jeszcze zima, wiec pogoda nie sprzyjająca... Biorąc pod uwagę całokształt, niechce mi się.