Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Uważam że zanim ktoś będzie miał dziecko powinien umieć myśleć.
Matki na piszące forum świetny przykład. Mają kilkoro dzieci aby jedno nie było samotne, choć one wcale nie chciały tyle mieć. Albo na odwrót mają jedno a potem żałują, że za mało. Ale to jeszcze nic takiego, chociaż robienie czegoś wbrew sobie nie jest dobre.
Rodzice nazywający swoje dzieci dzikusami i wariatami, samotnikami, mówiący o nich że są nieudanymi porażkami to niestety raczej nie rzadkość i tak znam takich ludzi. Rodzice stawiający dzieciakom kosmiczne wymagania typu 5,5 na koniec albo inaczej zrobimy ci sajgon, wymaganie żeby ich potomek był perfekcyjny też nie są wymyśleni. Nadopiekuńcze matki tworzące znerwicowane kaleki- znam również i takie. Olewajacy rodzice dający dzieciom tablet na "odbierdol się", również widziałam. Inna patologią jest wciąganie młodszych w swoje kłótnie, wojenki. Rodzice nieumiejacy kochać samych siebie NIGDY nie wychowają szczęśliwego dziecka. Naprawdę- drodzy przyszli i aktualni rodzice, myślcie co robicie. Kochajcie najpierw siebie, potem dzieci ale kochajcie. Tylko miłość to nie tylko słowa a czyny. Wyglądałam się. #madki #rodzina #patologiazewsi #gownowpis #zalesie #gorzkiezale ##!$%@? #wychowanie #rozowepaski #niebieskiepaski #dzieci
  • 10
  • Odpowiedz
@madiksa: chcieć mieć -to jedno.. Ale trzeba jeszcze byc na tyle dojrzałym, żeby za to swoje chcenie wziąć odpowiedzialność i gdy rodzicielstwo okaże się wcale nie takie zawsze cudowne pamiętać, że jest się odpowiedzialnym za nowego człowieka i jego życie.
Nie każdy też jest w stanie rozsądnie podejść do zadania, jakim jest wychowanie dziecka - to nie jest tylko zapewnienie mU miejsca do spania i żarcia (już nie pisze nawet,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agaja: to też racja. Chcieć ale i chociaż się starać. Czasami aż mnie serce boli gdy patrzę na niektóre dzieci, niby normalne rodziny a jednak coś nie tak.
  • Odpowiedz