Wpis z mikrobloga

Wg prognoz, w USA w 2019 przychód ze sprzedaży winyli będzie większy niż ze sprzedaży płyt CD - po raz pierwszy od 1986 roku

Na wykresie przychody rynku muzycznego w USA ze sprzedaży nagrań w mld dolarów wg nośnika (sprzedaż winyli szacowana na $500 mln)

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, mapy, wykresy (gospodarka, technologia, społeczeństwo, natura)

źródło: [The Economist](https://www.economist.com/graphic-detail/2019/10/18/the-strange-revival-of-vinyl-records?)

#ciekawostki #muzyka #winyl #spotify #usa #gospodarka #gruparatowaniapoziomu
Pobierz cieliczka - Wg prognoz, w USA w 2019 przychód ze sprzedaży winyli będzie większy niż ...
źródło: comment_R8wh3k5MKbZE3lArUOMI8dIa2tsbpLIZ.jpg
  • 11
ucę na to, że źle pamiętam, ale dałbym wiarę że to już któryś rok z rzędu gdzie prognozowane przychody w winylu mają być większe od przychodu z płyt CD


@MarianKolasa: Być może, ale te prognozy obejmują już pierwsze półrocze tego roku (wzrost o 13% r/r) więc pewnie bardziej prawdopodobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cieliczka: byłem w piątek na koncercie bardzo młodego zespołu (po znajomosci troche) i chlopaki robili premiere plyty. Mieli tylko winyle + spotify. Nie mam gramofonu wiec kupilem CD dema i wzialem autografy bo co mi szkodzi a łoją niemiłosiernie dobrą muzykę. Z racji niszowego gatunku (stoner/doom) winyle pasowaly idealnie. Jesli wezmiemy pod uwage ze nie dostaniemy lepszej jakosci niz winyl to tak naprawde nie dziwi nic. Ja sam poswiecilem cdrom w
@piotrkowski007: @kaspil: a to dlatego ze muzyka w dzisiejszych czasach nagrywana jest cyfrowo. Wiec jak taki dzwiek przeniesiemy na nosnik cyfrowy i na winyl wiadomo co wygra. Zreszta nie mam zamiaru sie klocic. Byc moze macie racje dla mnie winyle przede wszystkim maja klimat.