Wpis z mikrobloga

@mitatuyo: Ludzie z Polski jeżdżą niemieckimi samochodami, kupują japońską elektronikę, wyjeżdżają na urlop i do pracy za granicę, a nabijaja sie z ludzi, którzy nazywają swoje dzieci zagranicznymi imionami ¯\_(ツ)_/¯
@mitatuyo: i w czym się czujesz lepszy krzywdząc dziecko jakimś staropolskim czy tam starosłowiańskim imieniem? Te imiona będą normą za kilka lat, o ile już nie są. Zaczynają być pospolite, ale nie będą miały problemów przez to w szkole. Jasne, za 30 lat powie Ci - dzięki, to naprawdę piękne imię, ale po drodze, w najbardziej rozjechanym emocjonalnie okresie życia może być przez to wręcz gnębiony przez rówieśników, czego mu ani
@czysto_losowy_nick: skąd ta pewność? Widziałeś:
1. wszystkich "uznanych" (cokolwiek te słowo według Ciebie oznacza) profesorów i biznesmenów świata?
2. jakiegokolwiek "uznanego" profesora czy biznesmena całkiem nago, żeby stwierdzić, że na 100% nie ma tatuażu?
@quercy: nie chciałem zwyczajnie, żeby mój syn był 3 Jankiem czy 4 Antonim w klasie. Jeśli uważasz, że to imię jest normą to nie wiem skąd czerpiesz dane, ale w ub.r. takie imię dostało w Polsce 35 chłopców. Ja nie byłem gnębiony w szkole, a uwierz mi, że także wcale łatwo się nie nazywam.
@mitatuyo: Nie zawsze tylko niewykształceni dają takie imiona (chyba, że chodzi ci o to, że pisownia jest wtedy taka jak wymowa to może). Przykładem może być tu słynna mamaginekolog - jej syn ma na imię Roger. Wśród "sław" również są osoby które nazywają swoje dzieci zagranicznymi imionami, mimo posiadania polskiego nazwiska.

@quercy: Jeszcze gdyby napisał, że imiona typu Brajan mu się nie podobają, to spoczko, bo mi np nie podobają
@mitatuyo: to ciekawe skąd Ty takie dane czerpiesz, bo według strony z "gov", oznaczającą stronę rządową - istnieje 89 imion zapisanych na ubiegły rok. Za to Gniewomirów ponad 4x razy mniej, bo całe 20. Poczekajmy na dane z tego roku, dam sobie rękę uciąć, że będą już setki Brajanów. Za kilka lat będzie to normalne imię.

Również nie mam łatwego nazwiska i zdarzały się podś#!$%@?, mimo że chodziłem do szkoły w
@Margriel: jeśli chcesz mi podać sławy w rodzaju Michał Wiśniewski to dziękuję. Nie znam za bardzo mamy ginekolog, ale wiem, że nazywa się z domu Nicole Suchacki, co pozwala mi sądzić, że nie urodziła się w Polsce.
@quercy: 35 Gniewomirów w roku 2018, dane ze strony gov., także wiem co mówię. Uwierz mi, że mam na 100% trudniejsze nazwisko niż Ty (nosi je w Polsce obecnie tylko 13 osób), a chodziłem do szkoły na patologicznym, radomskim blokowisku. Od dziecka po prostu umiałem sobie dawać radę, tak mi zostało do dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Margriel: no właśnie, olałbym całkowicie ten wpis, gdyby nie podał imienia nadanego swojemu dziecko. Najpopularniejsze imiona wyznaczają aktualne "normalne" imiona, więc Gniewomir jeszcze bardziej nie wpisuje się w "normalne" imiona niż Brajan. Więc nawet jak op jest patriotą, to nie znaczy, że ktokolwiek inny nie może być kosmopolitą.

Niby zauważył zależność, że zazwyczaj zagraniczne imiona dają niewykształceni ludzie. A ja zauważyłem, że jakieś archaiczne, hipsterskie imiona dają zadufani w sobie ludzie,
@mannoroth: nie wszystko co widzisz w internecie musi być prawdą


@Harmonia: Też tak myślałem, aż kilka lat temu poszedłem do gówno-pracy gdzie było wiele kobiet. Już nie pamiętam dokładnie o które imię chodziło, ale o któreś #!$%@? typu Brajan i się #!$%@? wszystkie samice nim zachwycały. Całe stadko/gromadka co obok mnie rozmawiały, przekrój wiekowy pełen, od Grażyn koło 50 po Karyny dopiero co po wieku maturalnym...
@mitatuyo: Nie, ale mieszka od lat w Polsce, jej mąż jest Polakiem i jej syn ma Polskie nazwisko i mieszka w Warszawie. Nie zaprzeczysz też, że Michał Wiśniewski jest sławny i ma kasę, bo tak nie jest. Teraz sławną osobą można nazwać też instagramerów czy youtuberów, są oni też pewnego rodzaju biznesmenami, bo zarabiają czasem całkiem niemało kasy, a ich dzieci mają zagraniczne imiona.
Jeśli komuś imię się nie podoba, nie