Wpis z mikrobloga

#bdsm #sex #femdom #maledom #rozkminy #seks #psychologia #zwiazki
Mam pewną rozkminę, w sumie bardziej seksuologiczną, niż psychologiczną ale niech będzie.
Otóż, co powoduje że niektórzy ludzie lubią być poniżani w łóżku? Z mojego doświadczenia wynika że jest to w sumie dość popularne u kobiet. U facetów chyba rzadziej. Czy z tym jest tak jak z homoseksualizmem, że człowiek sie rodzi i ma to zakodowane w bani że będzie wolał swoją płec, czy są jakieś czynniki pojawiające sie w okresie dojrzewania lub ogólnie młodości, które wpływają na to że laska będzie lubiła być upodlona, bita i upokarzana przez partnera ?
  • 13
@DorodnyTucznik Przytłaczająca większość kobiet jest uległa, podobnie jak znaczna większość mężczyzn. Czasem to tylko chęć, by kobieta była na górze albo by przejmowała inicjatywę, czasem bycie gwałconym straponem lub jedzenie jej odchodów. U każdego wygląda to inaczej.

Generalnie jednak myślę, że predyspozycje genetyczne to istotna kwestia, która jednak niekoniecznie musi się ujawnić lub rozwinąć bez wpływu środowiska.

Temat rzeka.
@DorodnyTucznik to zupelnie nie tak. Uległość u kobiet, z mojego doświadczeni, wynika z potrzeby oddania kontroli, której w życiu codziennym mają nadmiar. To potrzeba posiadania lidera, kogoś kto przejmie inicjatywę, zawładnie. To potrzeba oddania się komuś, pozbycia się potrzeby decyzyjności, uwolnienie się od tego. Generalnie w połączeniu z mężczyzną z zapędami władczymi - piękna sprawa.