Wpis z mikrobloga

Okej robimy petycję do pana Jacka, żeby przywrócił program 30 Ton Lista Lista.

Dla tych, których nie było wczoraj, grupa użytkowników Wykopu zadecydowała, że byłoby wspaniałą sprawą aby ten kultowy program powrócił na antenę Dwójki.

Postanowiliśmy również, że wspaniale byłoby gdyby program prowadzili Dariusz Odija i Izabella Krzan.

Zasady petycji: plusujesz jeśli chcesz żeby program powrócił na antenę TVP2.

#telewizja #muzyka #ciekawostki #30ton #dziendobry #wykopefekt
Rimfire - Okej robimy petycję do pana Jacka, żeby przywrócił program 30 Ton Lista Lis...
  • 112
  • Odpowiedz
To nie było tak, że 30 ton na popularności układał?


@JoBackManhorse: Tak, ale zobacz jaka to była mieszanka gatunków oraz utworów polskich i zagranicznych.

Swoją drogą to w tym poniższym odcinku z 16 lutego 1997 roku jest tyle pozycji przy których może złapać żeżuncja - np. Liroy czy Mafia, a z zagranicznych można się przyczepić nawet do Spice Girls czy tego coveru Marleya.

Na 14 miejscu słynne "Wszystko się może zdarzyć"
Rimfire - > To nie było tak, że 30 ton na popularności układał?

@JoBackManhorse: T...
  • Odpowiedz
Śledzisz Ciechana na yt? Faceta z Antyradia.


@JoBackManhorse: Nie bardzo. Coś ciekawego powiedział na ten temat?

Tak swoją drogą, zaraz sprawdzę niemiecką listę jakąś, bo w latach 90tych opierali się głównie o to co leciało na niemieckich Vivach itd. Zastanawia mnie co tam się dzieje.
  • Odpowiedz
@Rimfire: @JoBackManhorse: a tak żeby was pogodzić, to 30 ton było listą przebojów tworzoną na podstawie wskaźników sprzedaży, dlatego na liście obok scootera był papież śpiewający "ojcze nasz". Dziś, biorąc pod uwagę co się sprzedaje a co jest na topie np. na spotify to zaryzykowałbym stwierdzenie, że nie będzie trapu pokroju Lil Pip czy Hatari (tych z Islandii), bo oni raczej nie wydają fizycznych nosników. Skończyłoby się na polskiej alternatywie
  • Odpowiedz
@Rimfire: 30 Ton! Lista, Lista, Lista Przebojów to był mój ulubiony nie tylko ze wszystkich programów muzycznych, ale też i jakichkolwiek, jakie były emitowane w telewizji. Chociaż w chwili obecnej podoba mi z wielu powodów np. szybki lektor, formuła łącząca tematykę muzyczną z innymi dziedzinami, niewielka manipulacja lub jej brak, to jednak moim głównym powodem, dla którego lubiłem to oglądać w dzieciństwie to animowane wzory wyświetlane na niektórych krawędziach ekranu z
  • Odpowiedz
@Rimfire: Jednak zdarzały się sytuacje, kiedy jeden utwór był około 2 miesiące na pierwszym miejscu. Wtedy program był oskarżany o manipulacje, szczególnie w 2001, kiedy przez prawie cały okres wakacyjny pierwsze miejsce okupował zespół Ich Troje, których twórczość była porównywana do disco-polo, choć dzisiaj wspomina się ich z wielkim sentymentem, gdyż jak wspomniano w serii Gimby Nie Znajo, prowadzili koncerty z wielkim rozmachem. To jest dowód na to, jak nostalgia
  • Odpowiedz
@Rimfire: Tak na serio, to wolałbym, żeby ten program nie został przywrócony, ponieważ 30 Ton! jest symbolem tamtych czasów, które nie powrócą w takiej formie, jaka wtedy była. Pan Darek być może by wrócił, ale mogą zmienić moją ulubioną grafikę na bardziej "smartfonową", złożoną z płaskich figur w stylu flat design, a na starej grafica bardziej by mi zależało, niż na muzyce. Jestem bardziej za tym, aby ten program powtórzyli
  • Odpowiedz