Wpis z mikrobloga

Z punktu widzenia prawa nie ma problemu w zamontowaniu sobie opon o szerokości 205 na przód i 195 na tył. A jak ma to się to właściwości jezdnych? Żaden potwór, ot auto do dojazdów z punktu A do B, 30k km rocznie. Cztery jednakowe zamontuje sobie za rok, teraz chce dojeździć dobre z bieżnikiem 5,5mm.
#auto #opony #motoryzacja
  • 11
@kryhu: @valencianista: Nowe opony 195mm na przód. 205mm na tył (z ideą, lepsze na oś napędową). Taki mam zamysł na lato. 205 nie chcę kupować, bo to 1/3 ceny różnicy opony na sztucę. A nie jeżdżę aż tak agresywnie, żeby to odczuć.

Trochę niegospodarność wywalać 2 letnie opony z 5,5mm bieżnikiem?
@booolooo jeśli już, to lepsze zakłada się na tył, bo jednak 95% kierowców łatwiej opanuje poślizg przedniej osi, niż tylnej. Tym bardziej jeśli nie jeździsz agresywnie, to po co ci więcej gripu z przodu? Po drugie skutki poślizgu przedniej osi będą pewnie mniej tragiczne, niż tylnej. Jak Ci przód usieknie to ciężko się zawinąć na drzewie. Przy poślizgu tyłu, jest to dość prawdopodobne.

Kup komplet 195 na całe auto, a te 205
@booolooo można kolego wszystko dopóki nie ma trupa a prokurator nie szuka haka na winnego. Wylecisz z łuku, nawet na łancuchach byś wyleciał ale miałeś taki mashup na felgach, biegły napisze na zlecenie prkuratora i ubezpieczyciela że odwaliłeś lipe i masz zonka. Oczywiście to jest takie moje czarnowidztwo.
@TrionicSe7en: Przy zderzeniu z rządową limuzyną i na nowych oponach premium nie mam szans ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja się pytam, a u wulkanizatora jeszcze by mi założyli parkę opon z 2015 dojechaną na 3mm jak pytałem czy są ok xD
@booolooo to prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do opon to powinieneś mieć jednakowego rozmiaru na wszystkich osiach. Jesli nie wspomina o tym homologacja pojzadu jak w przypadku: bmw, mercedes. To masz homologacje wydaną na jednakowy rozmiar opon dla każdego koła pojazdu. Wspomniane wyjątki to zazwyczaj tył napędy z specjalnie zaprojektowanymi zawieszeniami z tylu aby mogly tam ścigać szersze opony a co za tym idzie felgi.
Żaden potwór, ot auto do dojazdów z punktu A do B, 30k km rocznie.


@booolooo: Mało nie jeździsz, cebulenia na oponach nie popieram. Oprócz bieżnika ważny jest wiek opony, co z tego że ma 5,5mm jak może mieć 10 lat i sparciałą lub twardą jak plastik gumę. Do dupy taka opona.