Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jako, że dzisiaj czujnik dymu/czadu prawdopodobnie uratował mi życie szukam kolejnego czujnika xd

Ogólnie ten co mam wisi na korytarzu i kiedy już go usłyszałem to dojście do kotłowni i wyjście z domu było mocno zadymione.

Potrzebuje więc czujnik, który zamontowany będzie w kotłowni a sygnał dźwiękowy będzie wydawał w innym pomieszczeniu. Szukam, szukam i nic takiego nie widzę.

Są niby czujniki, które wysyłają smsa czy tam powiadomienie ale coś takiego w nocy może mnie nie obudzić, ale jako dodatkowa funkcja- spoko.

Najlepiej jeszcze żeby nadajnik i odbiornik komunikowały się ze sobą bezprzewodowo, ale jeżeli będą przewodowe też jakoś to tam ogarnę.

#budujzwykopem #bezpieczenstwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje więc czujnik, który zamontowany będzie w kotłowni a sygnał dźwiękowy będzie wydawał w innym pomieszczeniu. Szukam, szukam i nic takiego nie widzę.


@Powuyo: bierzesz zwykły, rozbierasz i dajesz na kabelku przedłużonym jego "głośniczek" pipczyk.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crow7422: podejrzewam że wszystkie są podobnie głośne, ten co mam też jest głośny

Ale jakbym umieścił go w kotłowni to w domu nie usłyszę i tak. Tak generalnie jest to inny budynek więc dźwięk musiałby przejść przez podwójna ścianę (ok 65 cm muru), strop, dwoje drzwi w tym jedne szklane więc dosyć dźwiękoszczelne.
  • Odpowiedz
@Powuyo: wez czujnik z wyjsciem przekaźnikowym i połącz se to jak chcesz

a jak chcesz smsy i cuda na kiju to kup centrale alarmową
  • Odpowiedz