Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś kolejne wielkie badanie Mirków z #webdev! Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie podczas pracy?

W komentarzach możecie uzasadnić swój wybór.

Wyniki opublikuję w kolejnym #webstuff.


#internet #windows #linux #macos #programowanie #programista15k #frontend #backend
klocus - Hej! Dziś kolejne wielkie badanie Mirków z #webdev! Z jakiego systemu operac...

źródło: comment_RNv0sMJb6kMPnG4JdsLo8Q2ns4v77E9Q.jpg

Pobierz

JESTEM WEB DEVELOPEREM I W PRACY KORZYSTAM GŁÓWNIE Z:

  • Windows 45.0% (203)
  • Linux 29.7% (134)
  • macOS 24.6% (111)
  • Inny OS 0.7% (3)

Oddanych głosów: 451

  • 26
@klocus: jak ktoś nie pracuje ze stosem technologicznym Microsoftu albo Apple (wtedy odpowiedno najlepszy jest Windows albo OSX) to Linux do programowania jest najwygodniejszy.

1) ogrom narzędzi
2) przy okazji używania uczysz się podstaw, więc potem jak coś trzeba bardzie z devopsów ogarnąć to masz jakieś podstawy (a nie jak ludzie, co spędzili całe życie na Windows)
3) większość technologii, na których opiera się backend ma najlepsze wsparcie na Linuksie właśnie
@klocus: Patrzę na te statystyki to jestem zdumiony, że aż tylu siedzi na windzie (48%) spodziewałem się znacznie większego udziału Linuxa. Rozkład z makówką mnie nie dziwi, to nie jest próg cenowy dla większości ludzi do przeskoczenia. Sam korzystam ale to co robię w pracy mógłbym robić spokojnie na linuxach tak jak kiedyś, tylko jest ta drobna różnica że macOS to taki gotowy juz do pracy linux który się nie #!$%@?
@micke: Miałem bardzo podobnie. Generalnie byłem zadowolony z pracy na Ubuntu, ale czas spędzony na "zabawie" z tym systemem, żeby coś działało skierowało mnie ku macOS. Niemniej jednak, to wciąż świetne środowisko do pracy dostępne za darmo.