Wpis z mikrobloga

Mam taki problem... doświadczam trudności z myśleniem, z spowolnionym działaniem mózgu, z zmniejszona chęcią wykonywania zadań,jakiegoś rodzaju przytlumieniem, obniżonym nastrojem przy siedzeniu przy komputerze. Tak jakby działało to jakoś na mój mózg i otumanialo go. Czuje się przygnieciony, nic mi się nie chce, otumaniony właśnie.
Powoduje mi to problemy w pracy, która jak można się domyśleć, jest przy kompie.
Widzę często że jak odchylamy głowę to się polepsza, jak posiedzę znów z kilka minut to zaś warzywo.
Czy jakiegoś rodzaju promieniowanie, wysyłane z ekranu, z podzespołów komputera, może tak na mnie dzialac? Dodam że siedzę blisko ekranu laptopa leżącego przede mną na biurku, duży ekran bo 17". Co daje taki efekt? To jest coś podobnego z tym że czuć takie ciepło i mrowienie jak się kładzie laptopa na brzuchu, kolanach i po jakimś czasie robi się to nieprzyjemne - ma tak też ktoś, czy to jakaś moja przypadłość neurologiczna albo inna i powinienem iść do lekarza?
#komputery #elektronika #zdrowie #neurologia #pytanie #technologia #pracbaza
  • 8
Mam taki problem... doświadczam trudności z myśleniem, z spowolnionym działaniem mózgu, z zmniejszona chęcią wykonywania zadań,jakiegoś rodzaju przytlumieniem, obniżonym nastrojem przy siedzeniu przy komputerze. Tak jakby działało to jakoś na mój mózg i otumanialo go. Czuje się przygnieciony, nic mi się nie chce, otumaniony właśnie.


@nowylogin234: to idz sobie zbadać poziom witaminy D. ~30pln za badanie prywatnie, i problem z głowy.
Jak nie będziesz miał <20-25 ( a pewnie będziesz miał,
bo wszystko zasilane DC


@hrumque: W tanich matrycach LCD podświetlenie LEDowe strasznie miga i mnie np. to denerwuje, tak samo jak drażni mnie obraz projektorów DLP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hrumque: już robione miałem 14, aktualnie łykami 30000 2x w tygodniu. Tarczyca w normie
No niestety, nie doświadczam tego nigdzie indziej, wystarczy naprawdę, że się odchyle i to znika. Nie przebywając przy kompie jestem świeży, rześki, przy kompie oddalonym w miarę też. Dopiero jak siądę blisko bez okularów i pochyłe się tak żeby widział ekran - i długotrwałe tak siedziałem w sumie, to to się dzieje, jakby mi mózg smażylo. Odchylilem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowylogin234: przeswietlenie. Lekarzem nie jestem. W każdym razie od monitora tego nie masz bezpośrednio. Barwa i intensywność podświetlenia natomiast ma znaczenie jeśli siedzisz sporo przed ekranem. Światło wpadające do oczu ma wpływ na produkcję melatoniny i innych związków. Nie chce się tu madrzyc, poczytaj sobie o tym. Tak czy inaczej ma to wpływ na układ nerwowy. A stąd już niedaleko do wszelkich zaburzeń.