Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko. Ostatnio czesto korzystam z MATLAB. Zupelnie przez przypadek trafilem tez ostatnio na GNU Octave (jeszcze nie korzystalem). Zna sie ktos moze bardziej na tym? Czy platny (i dosyc drogi) MATLAB ma jakies korzysci wzgledem Octave?
#programowanie #inzynieria #inzynierprogramista
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnReese: Niestety korzystałem tylko z Matlaba, a w zasadzie chyba nawet częściej z Simulinka i Visual Nastrana. Ale to dawne dzieje. Chyba niewiele z tego pamiętam.
Octave próbowałem tylko w ramach ciekawości odpalić ze sklepu Play na Androidzie i zobaczyć czy jakiś prosty m-file się rzeczywiście uruchomi.
  • Odpowiedz
Całe studia wciskali mi robienie czegoś Matlabem, potem poszedłem do pracy i gdzie nikt nie widział sensu w płaceniu takich pieniędzy za język programowania, już nie mówiąc o tym, że do liczenia każdemu poza mną wystarczał Excel. Z przyzwyczajenia robię fikołki macierzami, czy jakieś badziewia z control system toolbox za pomocą Octave (jakoś nie miałem zapału przestawić się na Pythona czy coś), no ale nie będzie tam Simulinka, jakiegoś kreatora apek okienkowych,
  • Odpowiedz