Wpis z mikrobloga

@KingFight: Nie mieszkałem w innych miastach poza #katowice i #gliwice, 2 tygodnie #londyn i miesiąc #shenzen wiec porównanie marne.
Z mojego punktu widzenia jest to przyjazne miasto, nawet dla anglojęzycznej osoby ( lenistwo ). Czyste jak na tłumy jakie kazdego dnia śmigają przez chodniki, ulice, komunikację. Dużo patroli policji przez co czuję się bezpiecznie nawet późnym wieczorem. Pyszna woda z kranu ;) Komunikacja miejska, szczegolnie metro to bajka - zawsze
  • Odpowiedz
@weakra: Kieruje zespołem projektowym w międzynarodowym #korpo . Projektujemy wyposażenie sklepów ułatwiające sprzedaż, dość spora grupa projektowa. Głównie plastik (wtrysk, ekstruzja, zaginanie, wycinanie z arkuszy) plus elementy z metalu, drewna i inne. Kreatywna praca.
  • Odpowiedz
@kolor_szarosci pod soba masz Austriakow czy obcokrajowcow? Kisze sie tu 4 Rok i generalnie moja opinia leci ciagle w dol. Im wyzej chce dosc tym czesciej slysze, ze moje dyplomy z europy wschodniej(Polska) sa gowno warte.
  • Odpowiedz
@bystrygrzes: Mam pełen miks w swoim zespole, Austriacy w przewadze ale dodatkowo Polacy, Czech i Indie. Zależy gdzie startujesz. Niestety w pewnych sektorach preferują wyłącznie krajowe dyplomy i dyplomy na wszystko, nie liczy się wieloletnie doświadczanie, ważne jest czy masz na to papier. W branżach projektowych i IT otwierają się firmy, które patrzy na dyplomy ale nie robi segregacji.
  • Odpowiedz
@kolor_szarosci: przyjechałem tu w sierpniu. Pracuje na budowie chciałbym się rozwijać znaleść lepsza prace jasne budowa fajny pieniądz ale to nie dla mnie. Narazie uczę się niemieckiego. Jestem po zawodówce jaka mogę obrać ścieżkę zawodowa czy wgl mogę liczyć na coś jakiego są może tu jakies kursy?
  • Odpowiedz