Wpis z mikrobloga

Dotarłem do niezbitego dowodu, że Polska leżąc za "żelazną kurtyną" należała do Imperium zła. Zobaczcie co w PRL-u produkowaliśmy w stoczni szczecińskiej ;)

Miłego dnia życzę wszystkim i dużo uśmiechu.
_______________________
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

#heheszki #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #historiapozahoryzont #szczecin #fotografia #starwars #prl #memy #smieszne #humorobrazkowy #gwiezdnewojny
Pobierz sropo - Dotarłem do niezbitego dowodu, że Polska leżąc za "żelazną kurtyną" należała ...
źródło: comment_09pX6cLitaQaLtlwDUJfdCLHPleJ15Ul.jpg
  • 8
@sropo: odkąd po raz pierwszy obejrzałem #starwars to do dzisiaj się zastanawiam jak to się stało, że siły zbrojne Imperium wywaliły kasę na takie MEGAGÓWNO jak maszyny kroczące.
Zastanówcie się. Ktoś musiał totalnie wziąć w łapę za ten przetarg. Imperium musiało takowy rozpisać bo od samego początku to byli legaliści i biurokraci. Potrzebowali opancerzonej broni o dużej sile rażenia, która będzie zdolna działać na trudnym terenie, także na Hoth.
No ale
@Atreyu: Prawdopodobnie zdecydował ten sam czynnik co w przypadku niemieckiej broni pancernej w drugiej połowie II WS: gigantomania.

W najnowszym numerze specjalnym "Technika Wojskowa - Historia" można przeczytać interesujący artykuł "Jagdtiger - łowca czołgów", w którym autor opisuje te same, poruszone przez ciebie, bolączki. Wojskowi wiedzą lepiej, ale głównodowodzący zza biurka nie umieją się oprzeć projektom tego, co "duże" i "z rozmachem".

A przecież mamy jeszcze superciężką "Mysz"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_VIII_Maus

gigantyczne działo