Wpis z mikrobloga

Kurde.

Jestem na etapie zakupu domu/działki na krzykach. 99% ofert na otodom, gratka, gumtree, domy, morizon i innych takich tam jest od pośredników. I wiecie co w nich wkur*@*$!* najbardziej?

W sumie to wszystko.
Oczywiście najpierw lokalizacja. Czy tam jej brak. Kto by się lokalizacją przejmował?
Standardowe ogłoszenie zaczyna się "Piękny, duży dom w sercu krzyków". Wiecie, że ulica Nefrytowa potrafi być sercem krzyków? Ale dowiedz się że to Nefrytowa! Zadzwonisz i usłyszysz "okolice grota-roweckiego". Zajebiście trafne określenie lokalizacji. Więcej nooo to powinniśmy się spotkać, podpisać umowę, no...
Albo. "Działka na Storczykowej". O, fajnie, wykostkowana droga, pare działek faktycznie wolnych jest, okolica raczej ok, boczna droga spokojna, dzwonim! - No tak to jest nie bezpośrednio Storczykowa tylko jedna z okolicznych dróg... Ale jaka? Noo... to umówmy się na mieście... ale jaka to jest ulica? Nooo... Kurpiów. Zajebiście spokojna osiedlowa uliczka.
O, albo to. Dom na Ołtaszynie. Zdjęcia spoko, wielkość rozsądna, no to dzwonimy. "No tak, aktualne, ale wie pan gdzie to jest? - Nie, bo nie napisali państwo w ofercie - No właśnie, to jest bezpośrednio przy Grota, bardzo ruchliwa ulica, głośno, wie pan, nie będzie pan zainteresowany, dziękuję do widzenia"
Albo taki inny. "Tak, to jeden z szeregów w okolicy Oboźnej, Biwakowej, garaż i wejście na poziomie gruntu, spotkajmy się na Oboźnej"... a potem się okazuje że to jednak Hufcowa, i rozkład który znamy i z góry nie chcemy...
O, albo ten. Dom,lokalizacja ok, zdjęcia ok, rozkład ok, cena całkiem atrakcyjna, dzwonimy. "Nooo tego to już nie ma ale jak poda pan maila to podeślę podobne w okolicy". No to podaj maila, on przyśle, ale co? No oczywiście losowe nieruchomości 4 razy droższe albo 4 kilometry od pożądanej lokalizacji.

Już o tych "piękna działka na Ołtaszynie" która jest na Jagodnie albo "dojazd drogą asfaltową" ze żwiru nie wspominam.

I ten sposób rodzę się ja. Rasowy klient. Wystarczy zdjęcie okna na którym widać chociaż kontur budynku - już powiem gdzie znajduje się ta nieruchomość. Street View i satelita 3D zawsze otwarte i gotowe do działania. W pythonie skrypt który co godzinę sprawdza nowe oferty. Żodyn bez mojej wiedzy nie sprzeda. ŻODYN.

#nieruchomosci #wroclaw #posrednicy

PS. jakbyście mieli na sprzedaż dom/działkę na południu wrocławia dajcie znać ;)
  • 85
@puexam: to nie jest problem impotencji umysłowej pośredników z tymi adresami.

Gdyby nie lata omijania prowizji przez kupujących i sprzedających zwłaszcza, to podanie adresu nie byłoby problemem.

Nieuczciwość rodzi patologie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@puexam: wszędzie to samo. Szukałem połówki albo szeregowki pod Warszawą i było identycznie, w ogłoszeniu że na styku Marek i Wawy a za telefon i wychodzi, że pod Radzyminem
@puexam: To jest wina portali które powinny wprowadzić obowiązkowe lokalizacje przy takich ogłoszeniach i banować niestosujących sie do regulaminu. Sam ostatnio to przerabiałem. Działka podpięta pod filtr który ma pokazywać nieruchomości w danym mieście a wyskakują oddone o 20km.
@FotDK: Po co w ogóle pośrednicy istnieją? To jest zbędna usługa, pasożytnictwo. Jak sam znajduję ogłoszenie na portalu to nie mam zamiaru płacić "prowizji" darmozjadowi. Podobnie sprzedający, nie ma potrzeby opłacać dziadów skoro istnieją proste w użyciu portale.
To nie tylko jest niepotrzebne, ale wręcz szkodliwe i wszystkich #!$%@?. Mam szczerą nadzieję na szybkie bankructwo wszystkich pośredników nieruchomości, tfu.
@Serghio nie wiem jak ludzie w ogóle akceptują taką "współpracę". Oni nawet nie zapewniają obsługi obiektu, przy którym pośredniczą. Jakby te rakodoły nie miały klientów, no ale jest jak jest... Raz baba z agencji pokazywała mi mieszkanie do najmu. Kawalerka, 1 pokój, centrum miasta wojewódzkiego. Okna jak zamalowane, tak zalepione brudem. Na balkonie kopalnia gołębiego gówna. W środku kurz, brud, smród. No tak że wie pan, 1500 dla właściciela za miesiąc i
Jestem na etapie zakupu domu/działki na krzykach. 99% ofert na otodom


@puexam: ooo właśnie, po przeczytaniu słów "otodom" przypomniałem sobie, że miałem obczaić G klasy po ile chodzą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rafal90: ale z drugiej strony otodomowi nie zależy na tym, im zależy na ilości ogłoszeń na stronie. Pośrednicy i tak publikują tam wybrane oferty. Dla większości ludzi sprzedaż/zakup domu to największa transakcja finansowa w życiu, nierzadko połączona jeszcze z kredytem na 30 lat i tak chcą mieć kogoś kto ich za rączkę poprowadzi przez to. Ale w sumie to że za tą usługę potrafią zapłacić nawet 5% wartości domu, czy tam
@BudgetRevolution: po pierwsze pomoc prawna, po drugie sprzedający zlecając sprzedaż lub poszukujący zlecając szukanie oszczędza czas. Przed erą internetu byli też bazą nieruchomości. W domyśle dobrze rozbudowane portale zmienią rynek, ale taki był zamysł tego zawodu. O patologiach mówił nie będę.
To jest taki rak, że jak sobie tylko pomyślę o tych pośrednikach to nie mogę tego rozchodzić. Najgorsze jest to, że deweloper, który dopiero co buduje jakieś mieszkania oprócz własnej sprzedaży w biurze stacjonarnym i na stronie internetowej inwestycji, często wspomaga się kilkoma agencjami. Nie byłoby nic w tym nic złego, gdyby nie to, że te agencje później za pomocą jednego systemu spamują wszystkie serwisy ogłoszeniowe. Deweloper ma do sprzedania 200 mieszkań.
@puexam: w tej okolicy jest cicho, fajna atmosfera i ciekawe domy. Sama bym kupiła tu dom gdybym miała kasę. Czy ktoś sprzedaje to nie wiem, ale poszukaj w tej lokalizacji lub okolicy, nie tylko to co zaznaczyłam. Według mnie jedna z fajnijszych. Nie jest to na drugim końcu świata, do centrum w miarę szybko i sprawnie się dojedzie, a w bocznych uliczkach spokój i cisza i ładne domki.
Pobierz MirabelleCooper - @puexam: w tej okolicy jest cicho, fajna atmosfera i ciekawe domy. ...
źródło: comment_BcGppKxa6Oso7fE6pISCu9Iwm93ln8MY.jpg
@puexam: w sumie dobry pomysł z tym skryptem :D a z działkami to się zgodzę. Czasami z ciekawości oglądam co jest przy samym Wrocławiu lub we Wrocławiu. Wszystko jest ok dopóki nie wejdziesz w opis i jeb działka 15 km w stronę Oleśnicy, albo Środa Śląska, ale lokalizacja we Wrocławiu...