Wpis z mikrobloga

#pomocy #royalconcert #koncert #bilety #pieniadze #banujo #pomoc #muzyka #oszukujo #wladcapierscieni #koncerty

Siemanko Mirki
Pierwszy post tutaj, bo już nie wiem co mam robić a oszukujo w biały dzień.

Ponad rok temu moja dziewczyna (jako wielka fanka Władcy Pierścieni i ja także) kupiła nam dwa bilety na koncert w Warszawie gdzie mieli grać ścieżkę z Dwie Wieże. Koncert jednak się nie odbył, Royal Concert (organizator koncertu) zapowiedział zwrot biletów.

Zwrotu do dzisiaj nie otrzymaliśmy.

Dziesiątki wysyłanych mailów, większość z nich bez odpowiedzi, reszta ze zdawkowymi rodzaju "Pieniądze wyślemy w tym tygodniu" i wszystko się kończy tak samo. Jak mówiłem, od koncertu minął już rok, a od kupienia biletu jeszcze więcej. Krótko mówiąc #!$%@?łem się tą sytuacją i zacząłem ich zaczepiać na facebooku i instagramie. Jak się okazało sprytni panowie z Royal Concert skrupulatnie wszystkie komentarze usuwają, więc od kilku dni regularnie wkopiowywałem je z powrotem, jednocześnie prowadząc rozmowę na messangerze. Podobno był jakiś pozew zbiorowy przeciw nim, ale zanim się połapaliśmy to sprawa ucichła. I nie dziwne widząc jak dobrze się z tym kryją, póki co wygląda na to że hajs jest nie do odzyskania bez sądu, a im to uszło na sucho.

Rozmawiałem również ze znajomą która podczas koncertu z Drużyny Pierścienia (organizowany również przez RoyalConcert) ze "swoich" źródeł dowiedziała się że koncert od początku miał się nie odbyć.
Nie udało mi się poscreenować w czas wszystkich usuniętych już komentarzy, ale kilka złapałem. Teraz już ich oczywiście nie ma, tak samo jak kontaktu z organizatorem.

Screenów z mailów mogę podorzucać w komentarzach ile chcecie.
Jakub503 - #pomocy #royalconcert #koncert #bilety #pieniadze #banujo #pomoc #muzyka #...

źródło: comment_EFgIyk2Tl1QMSjUtD1AjA6HqueBmRumP.jpg

Pobierz
  • 9
@Jakub503: Dziwne pytania zadajesz odnośnie tego co z tym.
Na policję.
Moi starzy zamówili kiedyś meble od gościa który był oszustem. Gość tez walił scieme najpierw ze opóźni się dostawa bo meble jeszcze w produkcji, potem ze wyślę zwrot za tydzień, etc.
No i poszli na policję, policja do gościa zadzwoniła i pieniądze znalazły się w 1 dzień.
@LeVentLeCri ja już od stycznia... Dziesiątki SMS, telefonów, mejli, wieczne zbywanie że przecież nikt nikogo nie chce oszukać i już robią przelew, w tym tygodniu będzie, już oddajemy. Przedsadowe wezwanie nie podziałało więc sprawa poleciała do sądu. Minus taki że trochę to potrwa, plus że dowalą im odsetki, koszty sądowe i komornicze.
@LeVentLeCri przeciez to oni są organizatorem. Mnie to nauczyło dwóch rzeczy: 1) płacić tylko karta z chargebackiem 2) bilety kupować tylko przez pośrednika (dużego i pewnego)
Rozmawiałem z biletyna.pl która również sprzedaje bilety na ich koncerty (email o odwołaniu koncertu dostałem od nich) - gdybym kupił u nich, jakaś szansa na zwrot może by była, chociaż na pytanie dlaczego współpracują z taką firma nie odpowiedzieli ;).

Z tego co czytam na grupach