Wpis z mikrobloga

Hej, stoję przed wyborem firmy kontaktów i wyłączników do mieszkania. Czy jest jakiś dobrej jakości producent, który nie ma durnych napisów na ramkach swoich produktów? Schneider, Simon czy Legrand mają napisy na ramce i chciałbym uniknąć tego, ponieważ w pracy mam Legranda, którego napis jest ciemny od kurzu i bardzo widoczny.

Druga sprawa, bo nigdzie nie mogę doczytać się, co naprawdę daje kupno gniazdek i włączników lepszego producenta? Parametry czysto techniczne czy to tylko za wygląd się dodatkowo płaci? Bo nie wiem co w takim gniazdku czy włączniku może być "hiper super".

#elektryka #remont
  • 16
Bo nie wiem co w takim gniazdku czy włączniku może być "hiper super".


@Piospi: mechanimz, materiały. Ekonomiczne badziewia mają plastikowe ramki montażowe, może to się szybko zemścić. Potem zostaje jeszcze problem samego mechanizmu i styków. Część badziewia już w sklepie jest gumowa, długo nie podziałają, przy powolnym załączaniu/rozłączaniu wypalają się styki.
A i jeszcze jakość samego plastiku, np taka turecka asfra scheidera potrafi być żółta już w opakakowaniu - ramka ma
@Piospi Livolo ma ładne szklane które w ogóle się nie brudzą. Brak mechaniki powoduje że tam nie ma się co zepsuć. Z tego co pamiętam jest też seria bez napisów. I mnie już 10 lat służą i wyglądają zajebiście.
@rybeczka tak, tylko w Sonacie przełączniki z podświetleniem pękają. Tj. "szkliwo" pęka. Nie wiem jak to nazwać bo na białych to nie jest lakier, tylko taka spolerowana warstwa. I ona mi popękała, choć pod spodem przycisk wydaje się ok. Nic się też nie gnie
@Piospi dobra jakość gniazdek przekłada się znacznie na jakość montażu. Ja np. miałem do zamontowania w domu jakieś 120 samych gniazdek (a gdzie jeszcze włączniki, czy gniazdka typu telewizyjne czy Ethernet) - wierz mi przy takiej ilości doceniasz to. Ja mam Simon 54 premium głównie białe i tego napisu w ogóle nie widać, kurzu też nie. Napis jest tak delikatny że nawet za bardzo nie ma na czym się osadzać.
@Piospi: ospel akcent ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio kup jakie będą się podobać, bo jakość wykonania to często loteria. Osobiście u siebie sterowane zakładałem Avatto (niestety mają napis), a niesterowane B-line (chciałem czarne szkło). Teraz chyba rozejrzę się na ali xD