Wpis z mikrobloga

jaki to racjonalny powód?


@NieBojeSieMinusow: Uważasz że jeżeli powstawałaby ekranizacja afrykańskiej powieści fantastycznej, wprost korzystająca z afrykańskiej mitologii i bazująca świat na afrykańskich krainach historycznych, i duże amerykańskie studio by zajęło się produkcją i z dupy w scenach z afrykańskich wiosek powtykała białe mordy w tłum bez wyjaśnienia, to ludzie nie powinni takiej decyzji krytykować?
@Cheeseburgg: to dlaczego HBO potrafiło zrobić "grę o tron" z użyciem czarnoskórych aktorów tam gdzie to było potrzebne? Typu Dorne? Wyspy Bravoos? Wiadomo że w zimnym klimacie nie masz naturalnie czarnych bo nie pasują. Jakoś w zamkach winterfell mogli się obyć bez chińczykow, czy HBO jest rasistą wobec Azjatów, czy Netflix wszędzie musi wpieprzac tolerancyjne 5 groszy? Nie mam nic do czarnych, ale nie lepiej byłoby tutaj dać jakiś elfów, krasnoludów
Ale chodzi o to, że nie jest tak, że Redania = Polska, Kovir = Holania czy Nilfgaard = ZSSR


@Ragnarokk: O.o o czym ty piszesz, kiedy ja to twierdziłem? Masz wprost podane jakimi krainami historycznymi były inspirowane krainy geograficzne świata utworu, mogę ci to przetłumaczyć ale wystarczy wziąć mapę tego świata do ręki. Północ (Redania, Kaedwen) to Brytania, południe (Nilfgaard) to Rzym, zresztą to napisał wprost.
@BrakPomysluNaNick: ale nie zapominajmy jednak o wielu czysto polskich smaczkach, których wszystkich po latach już nie potrafię wymienić na szybko:
- "daj ać ja pobruszę a ty skocz po piwo"
- Nilfgaard robi prowokację na fort w Glevitzingen
iii zapomniałem reszty bo siedzę w robocie a maratony kilkukrotnego czytania były 10 lat temu
no w #!$%@? konstruktywny wpis
@Mnichuy: netflix to prywatna platforma i robią co chcą, skoro uważają że aktor xyz się sprawdzi, to to robią
poza tym spójrzcie na to szerzej, wyobrazcie sobie ze scenarzystka w serialu hbo jest czarnoskora kobieta, ktorej czarnoskorzy znajomi maja cale zycie ciezej przez kolor skory, by wybic sie w aktorstwie. po prostu postanawia dac im szanse
myslicie, ze taki macius musial okazal sie lepszy niz mlodzi aktorzy z hollywood? oczywiscie, ze