Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostaliśmy dyspozycję do otworzenia drzwi do mieszkania. Podejrzenie śmierci osoby w podeszłym wieku. Drzwi były antywłamaniowe, nic nie było czuć. Otworzyliśmy. Zaczęło być czuć. Pierwszy poszedł kolega z policjantem, policjant zwymiotował, kolega wrócił i powiedział, że... w sumie to nic chyba nie powiedział, tylko kręcił głową. Poszedłem ja i ratownik z karetki. Tylko rzucił okiem, i powiedział, że lekarz stwierdzi zgon zaocznie. Nie wiem, chyba już coś poplątałem, byłem w szoku.

Jeździłem już do wypadków komunikacyjnych. Mieliśmy samobójców do odcinania i ciała do wyłowienia. Byłem też przy osobie po śmiertelnym porażeniu dużym prądem przy sparciałym kablu siłowym.

Na posadzce w kuchni była maź. Biegały prusaki. Zwłoki pulsowały wręcz od robactwa, były muchy i muszki, na niesprzątnietej kolacji? śniadaniu? Robaki i prusaki. Biegało to wzdłuż ścian, mebli i po blatach. To było nie tyle obrzydliwe, co wręcz przerażajace.

Dlatego piszę to teraz, do wszystkich którzy mają w rodzinie babcię, dziadka, wujka, ciocię, kogokolwiek mieszkającego samotnie i w podeszłym wieku. Weź telefon i zadzwoń. Spytaj jak się czuje, itp. Teraz, na najbliższej przerwie lekcyjnej lub pomiędzy zajęciami. Lub wyjdź na papieroska lub na kawkę zza biurka i zadzwoń. Naprawdę. Jeśli nie z przywiązania lub troski to choćby po to, by oszczędzić jakiemuś strażakowi, może policjantowi, ratownikomi czy lekarzowi takiej pracy.

#apel #osobysamotne #rodzina #straz #smierc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 19
@Intex_Inc: idzie mieszkanie doprowadzić bez większych problemów, i nawet po śmieciarzach co całą chałupę zawalą a tu tylko jedno ciało, tylko trzeba #!$%@?ć część sprzętów i uszykować hajs na profesjonalna firmę co zajmuje się sprzątaniem po miedzy innymi zgonach.
@whiskas: a nawet nie. Firmy dezynfekcyjne / dezynsekcyjne mają takie środki, że pewnie zdecydowaną większość ogarną bez remontu (chyba, że coś w stylu panele, drewno, boazeria).
A jeśli chodzi o zapach, to jedno ozonowanie i nawet byście nie poczuli ( ͡° ͜ʖ ͡°)