Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić interaktywny kalendarz i z lewej i prawej strony nazwy miesiąca mieć strzałki po naciśnięciu których zmienia się miesiąc. Stronę robię w pythonie/flask. Z tego co się orientuję, to żeby coś takiego zrobić będę potrzebował ajax/jquery i zmienić cały blok html? #naukaprogramowania #python #javascript
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@epi: Sam nie wiem jak chcę to zrobić, bo jestem noobem xD. Chcę mieć możliwośc zmiany miesiąca dynamicznie. Chcę też, żeby każdy dzień był linkiem i po nacisnięciu w niego gdzieś się pojawiała lista dostępnych godzin, na które można się umówić.
  • Odpowiedz
@SalsaDeAmigo: panie salsa, od czego byś pan zaczął? Kalendarz to jest dość złożona rzecz jak na nooba. Musisz przede wszystkim zacząć od tego, w jaki sposób wyświetlasz dni danego miesiąca danego roku. Musisz gdzieś taką informację (który miesiąc/rok wyświetlasz obecnie) trzymać. Do strzałek musisz podpiąć handlery, które ci tę informację zmienią i zupdate'ują to, co wyświetlasz.
  • Odpowiedz
@zwei: oczywiście jeśli po prostu chcesz mieć kalendarz i mieć to w dupie, co jest pod spodem, to na pewno znajdziesz p-------n gotowych date-pickerów w necie.
  • Odpowiedz
@zwei: myślę nad wykorzystaniem modułu htmlcalendar w python, bo zrobienie tego samemu będzie zbyt czasochłonne teraz. Zmodyfikuję tylko trochę klasę i podmienię html, który jest z niej zwracany, żeby z dni miesiąca zrobić linki i potem wszystko zostanie przesłane do pliku .html. Może też jakoś z css bym to ozdobił, albo nauczył się JS, żeby to jakoś upiększyć. Teraz mi zależy głównie, żeby to działało. Widziałem, że w jQuery jest
  • Odpowiedz
myślę nad wykorzystaniem modułu htmlcalendar w python


@SalsaDeAmigo: trochę bez sensu, bo wtedy zaprzęgasz backend do robienia tego, co front spokojnie sam może robić. + ładujesz niepotrzebnie kobyłę jquery, żeby ci załadowała plik. JQuery w 2019 to w ogóle nie jest zbyt dobry pomysł.

Lepiej wybierz sobie coś z tego
https://www.cssscript.com/tag/date-picker/
  • Odpowiedz
@zwei: To co można wykorzystywać zamiast jquery do łączenia pythona z frontem? Muszę się z czegoś podszkolić, a sam python z html to za mało jak na te czasy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@SalsaDeAmigo: możesz spróbować ten tutorial. Dziś używa się reacta, angulara, vue.

Ale na twoim miejscu najpierw poćwiczyłbym porządnie albo sam front albo sam back (w zależności, co ci bardziej odpowiada). Na spokojnie, jedno po drugim. Na wszystko przyjdzie czas.
  • Odpowiedz
@zwei: Co oznacza porządnie? Jakiś zasób wiedzy mam z pythona, daję radę z frameworkami django i flask, ale ciężko to samemu ocenić.

Na wszystko przyjdzie czas

Niestety z czym czasem jest najgorzej, bo chciałbym znaleźć pierwszą pracę/staż, ale osobie bez kierunkowego doświadczenia nie jest łatwo teraz ;/

Rozumiem, że react jest takim samym frameworkiem dla JS tak jak flask dla pythona? Rzeczywiście wolałbym się skupić na jednym, ale wygląda na
  • Odpowiedz