Wpis z mikrobloga

@Kiv:
Masz iść po mandat ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie można ukarać samochodu mandatem, więc wsadzają za wycieraczkę takie wezwania, żebyś się stawił w siedzibie SM i przyznał (lub nie) do winy w celu ukarania mandatem. Prawie na pewno tez porobili fotki jak stało auto i Ci je pokażą.
  • Odpowiedz
@Kiv: Generalnie nie mogą ukarać właściciela pojazdu tylko osobę, która przyzna się do ewentualnego wykroczenia. Generalnie możesz zagrać albo uczciwie i po prostu się przyznać licząc, że dostaniesz po prostu upomnienie albo spróbować pobawić się z nimi i mówić, że nie wiesz kto w tym dniu parkował pojazd. Choć musisz liczyć się z tym, że będą chcieli dane osób, które mogły się tym pojazdem poruszać.
  • Odpowiedz
@Micho_master: @smk666: już dzwoniłem, i powiedzieli że wystarczy mailowo "złożyć wyjaśnienia"- z tym że nadal się zastanawiam co mają zawierać! "Tak, źle zaparkowałem", i co dalej? :P
  • Odpowiedz
@Kiv: Napisz, że faktycznie ty (swoje imię i nazwisko) faktycznie w tym dniu zaparkowałeś ten pojazd w tym i tym miejscu o tej i o tej godzinie. Możesz napisać, że wiozłeś chorą córkę/babcie i stąd twoje nieodpowiedzialne zachowanie :). Spróbuj ugrać pouczenie.
  • Odpowiedz
Możesz napisać, że wiozłeś chorą córkę/babcie i stąd twoje nieodpowiedzialne zachowanie :). Spróbuj ugrać pouczenie.


@Micho_master: ja nie wiem, jak wy sobie potraficie w lustrze w mordę spojrzeć i nie napluć, jak dla was nawet wzięcie odpowiedzialności za tak błahą sprawę jak złe parkowanie urasta do rangi niemożliwego, i koniecznie musicie robić z siebie wielce pokrzywdzonych cebulaków.
  • Odpowiedz
@Kiv: za tą stówę nie opłaca się kombinować, tylko więcej smrodu będzie, a biorąc na klatę może uda się tylko upomnieniem ( chociaż wątpię, KPI muszą się zgadzać ;) )

@Micho_master: i tak i nie - niewskazanie już podpada pod KW - jak z fotoradaru
a) bierzesz mandat na siebie - plny/punkty
b) wskazujesz kierującego - plny/punkty dla kierującego
c) nie wskazujesz i przyjmujesz mandat o wysokości XXX ( zazwyczaj
  • Odpowiedz
@wqdqweff: Święte słowa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pani_indyk: Widocznie trafiłaś na straż miejską "biznesową" - te patologiczne czasy już na szczęście minęły. Było w Polsce kilkanaście jednostek, które powstały tylko i wyłącznie po to, aby pisać mandaty i nabijać kasę dla gminy. To było ich jedyne zadanie. W kilku miastach udowodniono różne nadużycia, choćby właśnie takie z wezwaniami. Stawiasz się ---> szybki mandat. Nie stawiasz się
  • Odpowiedz
@Kiv: miej rigcz i powiedz prawdę... Ja kiedyś stanąłem na zakazie parkowania, bo wyjechałem z prawego pasa na lewy chodnik równolegle, więc stałem tyłem do znaków i nie zauważyłem. Dostałem taką notkę, poszedłem do SM i powiedziałem j.w i po prostu dali mi pouczenie bo to była taka pierwsza moja sytuacja. I tyle, całość trwała 3 minuty. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kiv: Przyszło poleconym czy miałeś na szybie? Z tego co pamiętam możesz to olać i nigdzie nie musisz jechać- szkoda czasu. Mandat przyjdzie pocztą :D (a konketnie papiery do wypełnienia).
Podejrzewam, że zaparkowałeś w tym samym miejscu co ja jakiś rok temu- uliczka przy starym mieście? :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wqdqweff: moze gdyby sm sluzyla czemus innemu niz nabijanie kabzy JST to ludzie mieliby inne podejscie. zadnego mandatu tym smieciom nie zaplacilem i nie zamierzam, w sadzie jeszcze im sie wygrac nie udalo i nie uda, sa na to za tepi.
  • Odpowiedz