Wpis z mikrobloga

@stoch22: nie wyszło, bo zaprosiła kobiety komunistki i ostro skręciła w stronę światopoglądu. Z pro-przedsiębiorczej, merytorycznej partii, zaczęła uprawiać populizm, jak "walka o prawa kobiet" w kraju, którym kobiety są stawiane na piedestale lub pokazowy protest niepełnosprawnych w sejmie, którego uczestnicy zostali teraz radnymi i kandydowali na posłów :D (ludzie czuli smród już podczas tego protestu). Rysiek nie ogarnął, pozwolił by mu zabrały Nowoczesną i się na końcu ewakuował
@BrakPomysluNaNick: mają zdecydowanie za dużo ludzi, których sentyment jest Brukseli, a nie w Warszawie, dla których autorytetem jest Tokarczuk czy Wałęsa.

...a ja po prostu marzę o partii, która powie "zostawmy światopogląd ludziom, my zajmiemy się gospodarką". U nas jest niestety na odwrót, światopogląd 99%, a gospodarka przy okazji, bo coś tam trzeba naskrobać w trakcie kadencji :)
@uwielbiam: może nie do końca o to mi chodziło, głównie chodzi mi o to, że partie w Polsce koncentrują się w większości na światopoglądzie: kto jest gejem, kto jest katolem, kto jest taki i owaki, kto w co wierzy, a kto nie wierzy. Zamiast skoncentrować się na tym, by wszyscy się bogacili, wolą prowadzić wojnę na światopogląd.

@BrakPomysluNaNick: nikt tego nie powiedział, ale też żadna partia nie zostawia ludziom światopoglądu.
@prohackuser: Ło panie, Lewica jako „komunizm w czystej postaci”? Nie dość, że Lenin się obraca w grobie po nazwaniu zwykłej socjaldemokracji komunizmem i to jeszcze w czystej postaci, to w dodatku by znaczyło, że Skandynawia i większa część Europy Zachodniej miałaby być według ciebie państwami komunistycznymi w czystej postaci. Co jest well, zwyczajnie absurdalne