Wpis z mikrobloga

i5-6400, geforce 1050 ti, 8 gb ramu. Tekstury ultra, pozostałe na wysokich-średnich, 1920x1080 rozdzielczość.
Dopiero dziś zainstalowałem, rozdział pierwszy stabilne 30-40 fpsów.
Jedyne co doskwierało to zawieszanie się gry na kilka sekund, naprawiłem to metodą z programem process lasso.
Dopiero przy faktycznym starcie rozgrywki, okolice miasta Valentine spadło między 20 a 30 fpsów. Do miasta nawet nie ma podejścia.
Sprzęt kozacki nie jest ale GTA Online przy takich samych ustawieniach lata na 150 fps. W sumie oprócz optymalizacji nie miałem żadnych problemów. Od instalacji do uruchomienia gra śmigała aż miło.
#rdr2
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BomBom: Raczej dzielę się spostrzeżeniami dla osób, które rozważają zakup gry ale są "obsrane" że nawet jej nie uruchomią. Może ktoś ma podobny sprzęt do mojego i nie jest zdecydowany.
Ja sam kupiłem w ciemno mimo obaw, że gra się nawet nie włączy.
  • Odpowiedz
@Sithios: na miasta wystarczy włączyć DirectX xD
Generalnie Vulkan działa perfekcyjnie poza miastami bo gra zyskuje gigantycznego boosta do klatek i wydajności ale w miastach powoduje freezy co 10 sekund nawet jeśli poza nim jest świetna płynność. Natomiast Direct działa jak kupa i odejmuje przynajmniej 10 klatek wszędzie ale nie powoduje freezów. Polecam sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i też mam GeForce
  • Odpowiedz
@pavulon78 Wysłałem Ci na pw, temat z reddita.
@Qiudo Wiesz co, ja od startu gry przestawiłem z Vulcana na DirectX, ale nie byłem jeszcze w mieście, tylko w okolicach. Jeśli to co piszesz jest prawdą to może dlatego miałem spadek fps na otwartym terenie.
Później to potestuję.
  • Odpowiedz