Wpis z mikrobloga

Tzw "cięzkim" przypadkom odradzam wizyty u psychologa. Wiekszosc ludzi co chodza do psychologa czasem sie gorzej czuje, maja lekka depresje i moze kompleksy. W sytuacji gdy pojawi sie jakas osoba z silna fobia spoleczna, odizolowana spolecznie, ofiara jakiejs traumy/ przemocy psychicznej czy fizycznej ze strony rodziny czy w szkole to psycholog rozklada ręce i najczesciej mowi ze nie wie czy jest w stanie pomoc. Takze nie zaczynajcie terapii od psychologa, nigdy. Najpierw musicie ogarnac swoje zycie i to jak dziala wasz mozg, dopiero wtedy gdy bedziecie mieli narzedzia i cel mozecie isc do psychologa, ale nie liczcie na cuda, jesli jestescie bystrymi obserwatorami to sami dojdziecie do tego co powie wam terapeuta, no ale oczywiscie zawsze to dawka motywacji od 2 czlowieka. Aha i ostatnia rada: Unikajcie jak ognia młodych kobiet terapeutek, szczegolnie jesli nie jestescie "lekkim" przypadkiem, nie beda w stanie wam pomoc a wrecz moga zaszkodzic. Najlepiej isc do mezczyzny, jesli kobieta to tylko w srednim wieku z duzym doswiadczeniem, ktora wiele slyszala i widziala.
#przegryw #depresja #psychologia
  • 18
@Meybah zgadzam się w 100%. Nigdy kobiet, szczególnie młodych. Po ost przygodzie z psychologiem popadlam w paranoje i miałam wrażenie że gdyby to był mój gorszy czas to bym sobie krzywdę zrobiła. Polecam też patrzeć na specjalizację lekarzy. Są słowa klucz, jak usłyszą o alko lub o dragach skupia się tylko na tym a nie na przyczynie
@Meybah: Jest sporo konowałów, ale znam przykład jednej borderki, która będąc w kompletnym syfie, mając Sajgon na chacie, funkcjonując na etapie warzywa po wywrotce (koledzy chorzy pewnie wiedzą o co chodzi) szukała dobrego szpecjalisty i metodą prób&błędów ją znalazła. Terapia cholernie jej pomogła, poszła na studia i teraz może podtrzymuje polską służbę zdrowia. Próbować warto.
@ryszarch: Nikt im nie zabrania zdobywac doswiadczenia. Mowie tylko, ze dla kogos kto jest mocno zaburzony, jego problemy trwaja dlugo itd Najlepszy bedzie wybor kogoś doswiadczonego.Jak ktos ma powazny problem {powazny w mojej definicji, taki ktory oddzialowuje na jego zycie w znacznym stopniu} to terapia bedzie trwala długo... a co za tym idzie, najlepiej wybrac kogos doswiadczonego. Nikt nie chce marnować czasu, a ja bylem u kilku psychologow zanim w ogole
@ryszarch: Podrobki... majace same oceny pozytywne na znanilekarze ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale tak jak mowilem, to byly mlode kobiety, ktore przyjmowaly glownie nastolatki i osoby bedace wypalone zawodowo. Absolutnie nie umniejszam zlych stanow tych nastolatek, ktore rzucil chlopak, ale do tego jest sie znacznie latwiej odniesc i wymyślec plan/kierunek terapii. U kogos kto ma dlugofalowe ciagnace sie za nim problemy, ktorych sie nie usunie w
@Meybah: za to w "lekkich przypadkach" psychiatrzy potrafią przepisywać tabletki jak cukierki wpędzając cię w uzależnienie podczas gdy może wystarczyć terapia :) Chyba nie ma takich prostych odpowiedzi od czego lepiej zacząć, nie zawsze jest też łatwo ocenić czy jest się jeszcze łatwym przypadkiem czy już nie. Na pewno się zgodzę, że jest cała masa kiepskich psychologów. Ja z młodej kobiety pracującej w nurcie psychodynamicznym byłem bardzo niezadowolony, a facet pracujący
@Meybah: logiczne że jak masz duży problem to idziesz do psychiatry xD a nie psychologa. Ja jestem zwolennikiem, że tabsy warto brać jak rzeczywiście, jest słaba sytuacja. Ja chodzę do psychologa i czuje się lepiej oraz ogarnąłem swoją sytuację życiową. Jeżeli ktoś ma zaawansowaną depresję albo inny problem to lepiej iść do psychiatry czyli już lekarza
Najpierw musicie ogarnac swoje zycie i to jak dziala wasz mozg, dopiero wtedy gdy bedziecie mieli narzedzia i cel mozecie isc do psychologa


@Meybah: zajebiste rady dla człowieka, który nie jest w stanie ogarnąć swojego życia albo dla którego w ogóle problemem jest choćby wstać z łóżka xddd