Wpis z mikrobloga

Cześć, mój kot przestał jeść sucha karme,

Zjadł jakieś 5g karmy suchej i wypił 35g wody (wartości zważone) w dn. Dzisiejszym.

Myślę, że jest za wcześnie, aby panikować, jeśli nic się nie zmieni jutro zabiorę go do weta, ale mam pytanie, czy można zmieszać karme mokra z rosołem na bazie kostki rosolowej aby zmienić smak?

Pytam dlatego, gdyż około pół roku temu przestał jeść tez karme mokra, próbowałem różne smaki, karma też jest firmowa mac's lub catz finefood, ale niestety nie przyniosło to efektu. Do dnia dzisiejszego jedziemy na suchej karmię + jakieś surowe mięsa typu kurczak lub ryba po przemrożeniu.

Może jeszcze jakieś pomysły? Surowego kurczaka też ostatnio nie je z takim zapałem jak kiedyś.

Idąc do weta chciałbym możliwe wykluczyc, że to nie kwestia preferencji.

Dzięki za sugestię

#zwierzaczki #koty #kot
#weterynaria
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@BardzoWyimaginowanyNick: Pomijając już niekorzyści z karmienia suchą karmą, to podanie kotu mokrej karmy polane rozrobionej kostką rosołową to wyjątkowo głupi pomysł. To jest sama sól, rozwalisz nerki. Kotom nie dajemy ludzkiego jedzenia a już na pewno nie takiego z solą i cukrem.
Spróbuj dodać do karmy smalcu (najlepiej gesiego) albo w Rossmannie są do kupienia takie tubki do wyciskania z sosem. To też możesz dodać. Albo jak sugeruje Mirek wyżej -
Te tubki też testowałem i dają niewiele. Nie zmuszę jej przecież do jedzenia mokrej karmy.. kiedyś nie chciała jeść suchej to jej się odmieniło, może za jakiś czas znowu się odmieni i będzie spowrotem jadła mokra.

@Stalowa_Figura: byłem u weta dostała kroplówkę i zastrzyk na apetyt. Czekamy czy cos się polepszy. Generalnie jest mniej ospała, prawdopodobnie się po prostu obraziła ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo nikogo nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@BardzoWyimaginowanyNick: Nie no, nie zmuszam cię byś zmuszał kota do jedzenia mokrej skoto nie chcesz, jedybie stanowczo odradzam używanie ludzkich przypraw w żywieniu kota. Spróbuj gesin smalcem jeżeli nie próbowałeś. W Aucchanie za 4-5 złotych jest w lodówce przy wieprzowym smalcu. Ropuszczasz łyżeczke smalcu i mieszasz z karmą. Ewentualnie drożdże browarnicze (tych nie próbowałam).

Zdrowia dla kociambry i trzymam kciuki za to by był to foch :3