Wpis z mikrobloga

@sf71hrb6: Tworzę aplikacje w oparciu o Angulara i REST API napisanym w .NET Core i mam dylemat dotyczący tego jak powinny wygladać DTO oraz endpointy api po stronie .NET Core (przypuszczam że tak samo będzie w innych technologiach które opierają sie o podobną architekture).
Załóżmy że mam w angularze komponent który potrzebuje informacji z dwóch różnych encji w bazie danych (kilka parametrów usera i kilka dotyczących np jakiejś książki). Czy powinienem tworzyć jedno dto, zawierające wymagane parametry usera oraz książki, i wystawiać endpoint dedykowany dla tego komponentu? Czy to komponent na froncie powinien wykonać dwa calle do api, jeden pobierający dane dotyczące usera, drugi dotyczących książki (i wtedy od strony api tworzę dwa dto zawierające te dane które są potrzebne).

#naukaprogramowania #programowanie #csharp #dotnet #dotnetcore #angular #api
  • 2
  • Odpowiedz
@sf71hrb6: dwa req po stronie frontu. Chyba ze książka i user jest jakos powiązana - przez relację. Wtedy po prostu joinujesz usera i zwracasz go jako pole obiektu książka.
  • Odpowiedz
@sf71hrb6:

Czy te dane to część większej całości? Może do parametr większego modelu? Wykorzystujesz je gdzie indziej? Przemyśl to sobie tak:

1. Masz bazę danych.
2. Stwórz modele DTO w API w warstwie DataAcess.
3. Zrób nad tym, repozytorium (repozytorium niech używa DataAccess), które mają swoje modele, nazwijmy je biznesowe.
4. Endpoint niech pobiera model biznesowy (poprzez repozytorium) i zwraca ViewModel odpowiednio spreparowany (jak potrzeba możesz dopisać serwis, ja coś tam
  • Odpowiedz