Wpis z mikrobloga

Po raz n-ty będę zmieniał fotel na coś wygodniejszego, ergonomicznego, dlatego - jak wielu przede mną - zwracam się tu do Was z prośbą o poradę przy dokonaniu wyboru, bo niestety problem niemały, a nie chcę po raz kolejny kupować czegoś w ciemno, niedopasowanego.
Zatem po kolei:

Chciałbym dobrać fotel pod swój wzrost (193 cm) - masa raczej standardowa 90 kg, więc tu problemu nie powinno być. ;)
Co do samego fotela mam szereg wymagań, chciałbym, żeby posiadał:

- mechanizm SYNCHRO/multiblock, odchylanie i blokowanie oparcia pod dowolnym kątem, ew. w kilku określonych pozycjach
- wsparcie na lędźwie
- regulowaną wysokość samego oparcia LUB regulowaną wysokość podpórki lędźwiowej
- regulowane podłokietniki, co najmniej w dwóch płaszczyznach, super, jakby dodatkowo jeszcze był regulowany kąt
- oparcie siateczkowe - w lato 30 stopni w połączeniu z wentylatorem metr dalej z tyłu to coś pięknego ( ͡° ͜ʖ ͡°); ale rozważę też nie-siateczkowe (byle nie "ekoskóra")
- cena: do 800 pln, nie jest to sztywna granica, chętnie kupię coś droższego i zajebistego ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ale na pewno też nie wydam na fotel 3k+

Co jakiś czas robię research, także ty na wypoku, sporo fajnych modeli widziałem, ale bardzo często było jakieś "ale" - np. ten: SITPLUS Spectrum HB
przewijał się tu czasem, do tego fajna cena, ale BRAK regulacji wysokości oparcia - więc nie mógłbym nic zmienić, jeśli część lędźwiowa nie będzie do mnie idealnie dopasowana (a pewnie przez mój wzrost nie będzie).
Widziałem też tu parę propozycji od @meblujdom_pl, ale tamte też nie miały wszystkich wymaganych funkcjonalności. Może potraficie coś doradzić na mój problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co namierzyłem takie modele:
https://decofire.pl/meble/fotele-i-krzesla/fotele-biurowe/grospol-fotel-biurowy-ergofix-mechanizm-synchro-self-czarny#product_tabs_tabreviews_contents (choć czytałem gdzieś opinię, że dla wysokich może być niewygodny)

https://www.e-krzeslo.com.pl/dora-czarny-2.html (choć dziwnie, niezbyt solidnie wygląda ta konstrukcja mechanizmu pod siedziskiem, jakby się miała złamać czy coś...)

https://meblujdom.pl/fotel-ergonomiczny-space-sitplus-id7762.html

https://www.e-krzeslo.com.pl/fotel-obrotowy-iyos-b-alu-czarny.html (chyba faworyt, mimo że brak siatki, do tego nie słyszałem o tej firmie XR...)

Jakieś inne propozycje? Mircy, pomóżcie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fotel #pcmasterrace #meble #krzeslo #krzesla #biuro #meblujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@John117: może ergohuman? Cena ok 2k ale spora customizacja. Jak dla mnie taki se, ale wygląda na solidny i w sumie wygodnie się siedzi. Chociaż w domu wystarcza mi Markus.

Zdaje się że produkują go różni producenci, ale nie wiem których można polecić.
  • Odpowiedz
Ten Ergohuman ma wszystko, czego oczekuję, a nawet więcej (ta opcja z wieszakiem - szacun, że wpadli na takie coś :D); 2k to sporo, ale mimo wszystko zamówię chyba na próbę, korzystając z darmowej dostawy i zwrotów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki @Paczek_w_masle @piotrow
Jak ktoś inny ma jakieś inne, tańsze propozycje to niech da znać.
  • Odpowiedz
@John117: Ergohuman najlepszy, nie pożałujesz, od 2 lat mam w domu i zero problemów z plecami, jest bardzo wygodny. W tym roku namówiłem, żeby do firmy kupili, na początku było marudzenie że drogo itd. ale jak tydzień w tych fotelach posiedzieli to się przekonali do pomysłu =)
A, i jeżeli by Ci przyszło na myśl kupować podstawkę do lapka to nie rób tego, akurat to jest gówniane, ma straszne luzy
  • Odpowiedz
@khurghan: już 3:0 dla Ergohumana, chyba ostatecznie przekonacie mnie tu wszyscy do wydania 3x więcej niż planowałem :D Ale na zdrowiu (i też wygodzie) nie chcę oszczędzać.
Skoro ten Ergohuman faktycznie taki ergonomiczny, a nie pic na wodę, to chyba nie ma co ryzykować półśrodków.
Podstawki (ani podnóżka) nie planowałem, używam stacjonarki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tenbatonik: cześć, ostatecznie kupiłem Viden od Nowego Stylu. Te Ergohumany itp. niestety za niskie dla mnie, przymierzałem je w sklepie.
A ten Viden też ma masę customizacji oraz opcji konfiguracyjnych przy zakupie.
  • Odpowiedz
@najman: Hej. Nie jest zly, choc ja musialem dokupić po pewnym czasie poduszkę lędźwiową. A z kolei w Profim Playa, który jest tańszy (ale też ma mniej opcji konfiguracji) tego problemu nie mialem (albo przynajmniej nie tak szybko - na Playi siedziałem 8h dziennie w biurze w 2019, potem dokupiłem do chaty tego Videna i do dziś na nim siedzę, także "w pracy" przy pracy zdalnej).
No ale kazdy jest
  • Odpowiedz