Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy wg Was opłaca się przejść z UoP na B2B przy poniższych parametrach?
UoP: 6,5k netto,
B2B: 70 zł/h + VAT bez urlopów czy dochodu w razie zachorowania (no i bez odkładania na mityczną emeryturę).

Zwolnienia lekarskie to u mnie ok 6 dni/rok, więc margines.

#praca #pracbaza #b2b #dzialalnoscgospodarcza
A także #nieprogramowanie #programista15k i #testowanie #qa, bo w IT to popularne.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy czy masz koszty autorskie - jeśli nie, to się nie opłaca (brakuje Ci 13.5 pln do wyrównania kwot), jeśli masz to zależy w jakiej wysokości ale przy 100% masz złotówkę do tyłu na stawce. To przed dochodowym, na liniówce bez kosztów będziesz 8 PLN do przodu w stosunku do skali bez współmałżonka, w skali będziesz 2 pln do tyłu.
@xetrov: co mają koszty autorskie do działalności skoro nie można ich stosować a opa na uop obchodzi tylko to co ma do ręki a nie ile jego pracodawca płaci podatku dochodowego
@kicjow: a to mają że porównuje z UOP.

a opa na uop obchodzi tylko to co ma do ręki a nie ile jego pracodawca płaci podatku dochodowego


@kicjow: ekhm, chodzi o jego dochodowy.

A potem dziwić się że ludzie nie potrafią sobie policzyć takich podstaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xetrov: cholera, mnie też się wydaje, że lepiej być na b2b.
Wychodzi 8800zł 'super netto' miesięcznie (w ciągu pierwszy dwóch lat 9400zł), a na UoP 6500 (urlopy płatne, więc żeby porównać można dodać do tej kwoty 650zł, czyli 7150zł).

W dodatku na b2b możesz wliczać masę rzeczy w koszty.

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego to się nie opyla?
@Harmonia: @wqdqweff: @Kwiatsloneczny: @Mathas:
@trevoz: ja nie piszę że się nie opyla, podałem mu kiedy wyjdzie 1:1 z realną kwotą netto przy paru podstawowych założeniach które też podałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest od strony czysto finansowej (no prawie, bo np. może chce kupić samochód? Wtedy tylko leasing i nieco to poprawia wynik i tak dalej), potem dochodzą kwestie pozafinansowe które już trudniej się rozważa.
@wqdqweff: o dokładnie to, tylko to już takie indywidualne rozważania co dla kogo jest wazniejsze, ja policzyłem jedynie do etapu równoważności finansowej policzalnych rzeczy bo gdyby przecież już tutaj tracił na B2B to tym bardziej nie miałoby to sensu.

Z kolei na ile wycenia np. bezpieczeństwo KP to już jego indywidualna sprawa.