Wpis z mikrobloga

Czemu nikt nie zainteresuje się wykorzystywaniem przez księży dzieci?
Tym razem nie chodzi mi o wykorzystywanie seksualne, ale o wykorzystywanie do ,, pracy"(do zbierania pieniędzy do puszek na cmentarzach) Wczoraj widziałem, że przy dość niskiej temperaturze, dwie dziewczynki na oko z 12 lat, zapewne zmanipulowane przez czarną sektę (podobnie jak ich rodzice, którzy jeśli wyrazili zgodę na to, to zapewne, będąc pod wpływem manipulacji) zbierały pieniądze do puszek, zapewne na alimenty lub nowy samochód dla faceta w czarnej kiecce honoru pozbawionego. Darmozjady chcą pieniędzy, to dlaczego sami nie staną w zimnie? Ja wiem, oficjalnie te pieniądze zapewne ,, są zbierane na szczytny cel" a nieoficjalnie? Przecież nikt się tym nie interesuje, sekciarze są niemal bezkarni, są nieopodatkowani, ktokolwiek w ogóle kontroluje ich finansowe działania? Nikt, poza wyżej usytuowanym w hierarchii klechą.

Wracając do meritum.
Kodeks wykroczeń mówi jasno
Art. 104. ,,Kto skłania do żebrania małoletniego lub osobę bezradną albo
pozostającą w stosunku zależności od niego lub oddaną pod jego opiekę,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny"
#dzbanywiary #pedofilewiary #bekazkatoli
fapowiczowski - Czemu nikt nie zainteresuje się wykorzystywaniem przez księży dzieci?...

źródło: comment_HO2nxRtIjsqmGqB9R7HImA6SjEAhJORm.jpg

Pobierz
  • 18
@fapowiczowski mimo iż nie jestem zwolennikiem kościoła to czemu odrazu zakładasz że zostały zmanipulowane? Gdy byłem w wieku 12 lat dziewczynki z mojej klasy dobrowolnie się przyłączały się do takich akcji bo należały do tej społeczności kościoła, miały pewnie nadzieję że wszystko ma cel charytatywny a i z tego co mi koleżanka mówiła często dostawał jakiś % pieniędzy z tych puszek.
@fapowiczowski może nie o tych konkretnie dziewczynkach, ale kiedyś zapytałem kolegi ministranta czemu on tak się stara skoro nic z tego nie ma. Okazało się, że ma. Ci, co się starają dostają "lepsze dzielnice" na kolędę. Nie pamiętam o jakiej on kwocie wtedy mówił, ale być może nawet 1000 zł. Dla dzieciaka, który ni uja inaczej nie zarobi, bo mu jeszcze nie wolno, to potężne pieniądze ( ͡~ ͜ʖ ͡
oni maja jakies punkty teraz za to w szkole do oceny za zachowanie katechetki pytalem to mi powiedziala ze to nie jest wcale bezinteresownw
Rozumiem że wolontariusze zbierające na WOŚP też są dla Ciebie żebrakami?


@Danicen: haha teraz to poleciałeś grubo. Przecież księża są wielkimi przeciwnikami WOŚP, bo nie mają kontroli nad tymi pieniędzmi, bo sobie do kieszeni nie mogą rzucić z tego ani centa.

czemu odrazu zakładasz że zostały zmanipulowane


@Trapas: ... ? Jak to, przecież niemal każdy z nas od najmłodszych lat był atakowany i manipulowany przez tą czarną sektę. Straszenie wyimaginowanym
@kupidyn_ciemnooki: wielu ludzi dzięki Owsiakowi uzyskało pomoc, on bierze część pieniędzy ze zbiórek do własnej kieszeni, ale przynajmniej się z tym nie kryje.
A klechy co robią? Zbierają niby na ogrzewanie kościoła, po czym zamiast ogrzewania w kościele, ksiądz sprawia sobie nowy samochód.
@Danicen: ale spokojnie. Nieco czymś innym jest zbieranie na szczytny cel moim zdaniem. Zbieranie na ,,potrzeby kościoła" to oczywiście jest dla mnie złodziejstwo. Choć oczywiście nie jest tak, że popieram wykorzystywanie dzieci do zbierania na WOŚP, czemu tak pomyślałeś?
@fapowiczowski Jeśli stosujesz cytat odnoszący się do kodeksu wykroczeń, który zarazem odnosi się do całości postu w stronę KK to dlaczego nie odnosić go też do WOŚP?

Nie spotkałem się w kodeksie wykroczeń z dopiskiem "no chyba, że to na szczytny cel".
Dura lex, sed lex.

Ps. osobiście też mam w dupie cały KK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli stosujesz cytat odnoszący się do kodeksu wykroczeń, który zarazem odnosi się do całości postu w stronę KK to dlaczego nie odnosić go też do WOŚP?


Nie spotkałem się w kodeksie wykroczeń z dopiskiem "no chyba, że to na szczytny cel".

Dura lex, sed lex.


@Danicen: masz rację, cały system zbierania pieniędzy przez WOŚP powinien być inaczej skonstruowany, ale stary to nie zmienia faktu, że #!$%@? się tylko do czarnej sekty,