Wpis z mikrobloga

84/100 #100perfum #perfumy

Tiziana Terenzi Casanova (2014, Extrait de Parfum)
Ta recenzja miała się pojawić już jakoś pod koniec... ale w tak w sumie to jeszcze jakieś 15 recenzji przede mną. Ale ten czas leci. Dawno nie było niszy, co?

Zanim zacznę, rzucę jeszcze kilka dygresji. Wiecie, czemu nie było chyba ani jednego wpisu o zapachu damskim? Bo mi się podobają może cztery damskie zapachy, w tym ten opisywany dzisiaj i dwa takie, których nazwy po dziś dzień nie znam. Obecny nurt mainstreamowych zapachów damskich jedzie na jednym schemacie - w opór słodko, dodać trochę kwiatków i zapach sprzedaje się w milionach sztuk. Bardziej podchodzą mi uniseksy. Są jednak takie uniseksy, które to są na tyle kobiece, że zwyczajnie głupio byłoby mi je nosić samemu. To jest jeden z nich.

Pierwsza moja styczność z tą marką była... cóż... fatalna. Moja była dziewczyna kupowała dziesiątki różnych próbek w "ciemno", bo np. spodobała się jej nazwa, albo coś w składzie.Dzięki niej miałem przyjemność poznać zarówno Casanovę, jak i nieprzyjemność obcowania z Lillipurem, którego to musiałem z siebie zmyć, tak bardzo paskudny jest. Będąc mocno uprzedzonym do tej marki, zapomniałem o ich istnieniu. Pewnego dnia poczułem u niej coś, co mnie bardzo zainteresowało. Zapach kobiecy, jednak zupełnie inny, niż wszystkie z którymi miałem styczność. Coś łatwego w odbiorze, subtelnego, a zarazem niesamowicie złożonego. Powiedziała mi, że dziś użyła Casanovę. Byłem w szoku, jak przepiękny jest to zapach. Nie testowałem go osobiście, ale znamy się doskonale. To wspaniała mieszanka pudru, drewna, zieleni i kwiatów. Jest bardzo zmysłowy i na swój sposób uroczy. Dwa strzały robią robotę, Tiziana Terenzi się w tańcu nie pier...i. To najprawdziwszy ekstrakt perfum, który na skórze egzystuje aż do umycia, a z ubrań często nie schodzi nawet po praniu. W pewnym momencie gdy wchodziłem do domu, czułem właśnie ten wspaniały aromat.

Moim zdaniem zapach jest całoroczny, no może oprócz upalnego lata. Byłby idealnym partnerem dla eleganckiej, emanującej klasą blondynki, która to w zimę nosi różowy płaszcz, a jedno jej spojrzenie potrafi zmiękczyć nogi największego twardziela.

Jest to jeden z najlepszych znanych mi damskich zapachów w ogóle.

Typ: Oriental woody powdery
Zapach: 10/10
Trwałość: 10/10
Projekcja: 9/10
Oryginalność: 10/10
Komplementy: 10/10
Podobne zapachy: ?
Cena: 1450zł za 100ml

tl;dr

KaraczenMasta - 84/100 #100perfum #perfumy

Tiziana Terenzi Casanova (2014, Extrait...

źródło: comment_hjZ6vpa5UOAEuQAE2plH9KcoO6xohTU1.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach