Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nich leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia (bo tlen, wodór i inne pierwiastki w większości się ulotniły lub weszły w reakcję z glebą - trumna nie jest na tyle szczelna). Bo mama każe? Równie dobrze mogą powspominać zmarłych oglądając album ze zdjęciami. WTF?

Bynajmniej nie chodzi mi by zabraniać chodzenie na groby ateistom. Zwyczajnie śmieszy mnie, że osoby, które nie wierzą w Boga (a co za tym idzie: w życie wieczne) chodzą na groby żeby oddać cześć zmarłym. Zakładając, że Bóg nie istnieje i życie człowieka kończy się wraz z ustaniem jego procesów życiowych nie ma żadnego racjonalnego powodu by odwiedzać groby zmarłych. W tym momencie ateiści zachowują się kompletnie nieracjonalnie. Tak więc z jednej strony wytykają nieracjonalne zachowanie katolikom, a z drugiej zachowują się jeszcze mniej racjonalnie.

#kosciol #ateizm #gimboateizm #wtf #naukowcywiary

Bethesda_sucks - Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nic...

źródło: comment_511AA1LDaVmb2yDPz4el1wkkjKfhWhqJ.jpg

Pobierz
  • 88
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bethesda_sucks: Cmentarz jest raczej miejscem świeckim, a nie religijnym.

A do chowania zmarłych dochodziło już długo wcześniej przed powstaniem religii, więc jest to raczej ogólny ludzki obrzęd.
@Bethesda_sucks: nikt nigdy nie zmartwychwstał ani nie zmartwychwstanie. To po prostu odwiedzenie miejsca, gdzie się z kimś żegnało i żadnej teorii o niewidzialnym przyjacielu nie trzeba do tego dorabiać - wiem, że to może być szok.
@Bethesda_sucks bo on/ona by tak chciała, bo zrobiłby to samo gdybym ja nie żył . Bo rodzina prosi aby się zjawić, bo darzę szacunkiem Waszą tradycję. Potrafisz to pojąć zarozumiały ignorancie? Bo mam sentyment do miejsca w którym go żegnałem . Do węgla czy kupy mięsa - jak Ty to nazywasz .

To nie zmienia faktu że dalej nie wierzę dalej w Boga Katolickiego ¯_(ツ)_/¯
To stek #!$%@? ludzkich umysłów. Zobacz człowieku