Wpis z mikrobloga

@JaLurek Nigdzie nie mogę się doszukać poziomu fantastyki w tej trylogii. Jest to bardziej książka oparta na historii z lekką szyptą magii czy świat oparty na potężnym bestiariuszu rozmaitych potworów i czarodziejów? Znajdę tam potwory rodem z wiedźmina lub Tolkiena?
@V3ntu: Nie , do tego trylogia jest nudna jak flaki z olejem, masa dłużyzn, intryga jest żałosna, masa Deus ex machina, niedokończone wątki. Cykl inkwizytorski jest beznadziejnie napisany, do tego epatuje niepotrzebnie chamsko opisanymi scenami erotycznymi - jak dla mnie to książka dla pryszczatych 13 latków
@V3ntu: Z mroczniejszych fantasy polecam trylogię Night Angel (Nocny Anioł) autorstwa Brenta Weeksa. Po czytaniu typowego fantasy w stylu LotR troche mnie zaskoczyła brutalność świata wykreowanego w tej trylogii. Dodatkowo sama fabuła i styl "magii" był jak dla mnie dosyć świeży i interesujący.
@V3ntu: jak już skończysz kroniki czarnej kompanii, które poleca @Andrzejek13, a polubisz styl pisania G.Cooka i humor jakim operuje, to polecam jego kolejną sagę pt. Detektyw Garrett

Idealnie powinny ci siąść:
ukochani poddani cesarza (trylogia)
akty caine'a (bodajże 4 części)
wrota (2 częsci)

Możesz również zerknąć na:
krucze pierścienie (trylogia)
pogodnik trzeciej kategorii (trylogia)
kuzynki (4 części, ostatnia niestety słabiuteńka)
czarokrążca
skrytobójca (trylogia)

@Montago: mam mieszane odczucia co do