Wpis z mikrobloga

Są tu mirki zadymiarze (Nie mylić z e-fajkami)? Chcę postawić jakąś prostą wędzarnie w ogródku działkowym, jak najmniejszym wysiłkiem. Na pewno nic murowanego. Na allegro są drewniane wędzarenki z rurami i stalowym paleniskiem za 200-300zł ale to raczej jakiś scam bo w opisach są takie januszowe głupoty że aż głowa mała, zresztą są takich rozmiarów że najwyżej jedną szynkę sie tam powiesi. ( ͡° ʖ̯ ͡°). Najchętniej kupiłbym sobie jakiegoś borniaka, ale nie mam tam prądu no i prawdopodobnie juz po pierwszej nocy by się ulotnił. Ktoś już może przerabiał temat?
#wedzenie #wedlinydomowe #dzialka #ogrodnictwo #budownictwo #drewno
  • 16
@kolopo: no spoko, tylko sam sklepałeś te budkę, czy zamówiłeś gotową?
Może to jest myśl- kupie na allegro "budkę wychodek" za śmieszne pieniądze i troche poprzerabiam- januszom sie wydaje że jak coś ma "wędzarnia" w nazwie to odrazu musi kosztować bo pewnie jakiś własciciel ziemski będzie to kupowal xD
@Plp_: tak jak mowisz budka sklepana samodzielnie koszt okolo 150 zl bo deski kupilem nowe do tego dokupilem rure 1.5 m i piecyk taki najtanszy za chyba 80 zl sluzy juz trzeci sezon
@fanti: stoi u Ciebie tak w ogrodzie caly rok, czy chowasz na zimię? I w jakiej najniższej temp wędziłeś? Bo podobno w tych stalowych trudniej utrzymac temperature i wystarczy że palenisko na chwile przygaśnie i już jest w środku -10 stopni xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Plp_: chowam bo rdzewieje a wędze przeważnie w listopadzie, grudniu tuż przed świętami oraz wczesną wiosną.
Faktem jest że trzeba latać i pilnować przez cały czas aby temperatura była w miarę stała, ale kilka piwek i da się wysiedzieć. Emocje jak na rybach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Plp_: drewniane są liche, nie nadają się... Ja mam już z 4 lata beczkę metalową wykończoną drewnianymi listwami i kominem, z paleniskiem odsuniętym 0.5 metra i schowanym w ziemi. Stoi non stop na dworze a wędzę kilka razy w roku. Wrzucasz 2...3 kawałki drewna, zamykasz i trzyma temperaturę przez jakieś 45 minut. Powiem wam, że mówili, iż w beczce ciężko trzymać stałą temperaturę a ja wam powiem, że to ściema. Pozdro
@Plp_: Przerabiałem temat. U mnie podobnie, bałem się że ktoś sobie weźmie pierwszej nocy więc zrobiłem tak żeby nie było atrakcyjne.
Kupiłem bloczki betonowe, miałem obrzeża i jakieś deski sztachetowe czy coś takiego.
Generalnie wędzę tylko na swoje potrzeby więc zrobiłem małą ale i tak mieści się ok 4 kg kiełbas i jakieś polędwiczki albo różne inne gnaty ;)
Koszt śmieszny a spełnia swoje zadanie. Niestety nie mam dokładniejszych zdjęć samej
A.....r - @Plp_: Przerabiałem temat. U mnie podobnie, bałem się że ktoś sobie weźmie ...

źródło: comment_6pZ3VDHWBc3woPszTammYZxFUVUpaIjV.jpg

Pobierz