Wpis z mikrobloga

@MarkosGalkos: Jeżeli chcesz tylko sprawdzić jeden dom to się nie opłaca. Poza tym, czy jesteś w samie sam zinterpretować na ile daną różnicę temp. można uznać za mostek termiczny kwalifikujący się do izolacji?
  • Odpowiedz
@MarkosGalkos: Najtańsza kamerka nadająca się do takiego użycia jaką znalazłem to powystawowy Seek USB za 900zł. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy opłaca się ją kupić i raz użyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwłaszcza, że jak kupisz to jeszcze musisz sam zinterpretować wyniki, a to nie zawsze jest oczywiste.
  • Odpowiedz
@flager już wiem, że miałbym do sprawdzenia jeszcze dwa domy, ale to po rodzinie i kasy bym nie wziął.

Poza tym, czy jesteś w samie sam zinterpretować na ile daną różnicę temp. można uznać za mostek termiczny kwalifikujący się do izolacji?


myślę, że w Internecie poradników trochę jest, pytanie czy np. wystarczy taka:

https://allegro.pl/oferta/kamera-termowizyjna-fl3ios-flir-one-pro-lt-ios-8425733020?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MWNlZWU1MDAtYmI0MC00M2I1LThiMDgtYmI5NWI3MWNmNGNhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0e43fd29-6a67-47a2-be6c-e15787152862
  • Odpowiedz
@MarkosGalkos: Podobnego może i tak, ale niech Cię przypadkiem nie skusi, żeby kupować taką zabawkę do czegokolwiek innego niż zabawy :P

Ten Flir który podałeś wcześniej jest spoko, ale też raczej do inspekcji z bliska. Do tego płacisz za samą markę, imho szkoda pieniędzy (Flir robi naprawdę dobre kamery pełnowymiarowe i jest liderem, ale ich zabawki na USB wcale nie są lepsze niż konkurencja).

Świetny sprzęt robi Seek, sam mam ich
  • Odpowiedz
@Aramil: dziękuję bardzo za porade, faktycznie stówkę brać i szybko się zwróci :)
to teraz nazbieram do 1000 zł i kupię coś z seeka (może jakaś promka będzie na święta ( ͡° ͜ʖ ͡°))

jakbym miał działalność to sprzęt na fakturkę + parę inspekcji komuś zrobić i by jeszcze człowiek na tym zarobił :D
  • Odpowiedz
@Aramil
Hej jako ze przegladalem tag z termowizja i natknąłem się na ten wątek mam prośbę.
Szukam jakiś materiałów ksiązek tutoriali o inspekcji termowizyjnej, o interpretowaniu wyników.
Można coś takiego znałeść w sieci, jesteś w stanie coś polecić?
Dzięki
  • Odpowiedz