Wpis z mikrobloga

@gzymspiwniczny: Nie ma czegoś takiego jak "zobowiązujące" albo nie. Chce Cię przedstawić rodzinie, to ona się będzie kiedyś tłumaczyć, czemu Cię nie ma jakbyście się kiedyś rozstali.
Przecież chyba nie chodzisz z nią na zasadzie "dobra, jeszcze miesiąc, góra 3, i nara"? Każdy związek z założenia jest na zawsze, chyba, że jakieś one-night-stand, albo wakacyjny romansik, ale nie o tym tu mowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@gzymspiwniczny: 6 miesięcy to nie 6 dni bycia razem ;) nie powiedziałabym, że jest za wcześnie mimo że nadal się pewnie poznajcie pod wszystkimi względami.

Czy zobowiaujace? No nie. Mam partnera i chce z nim spędzić święta, które się odbywają w gronie bliskich osób. Partner jest taką osobą.
  • Odpowiedz
@gzymspiwniczny: Wedlug mnie to sprawa indywidualna zalezna od tego, jak szybko rozwija sie Wasz zwiazek. Moze byc miesiac, moze byc kilka lat.
Pytanie, czy mieszkacie razem, czy znasz sie z jej rodzina, jakie masz z nimi relacje, ile macie lat. Czy to przyjazd na Wigilie i tym podobne uroczystosci, czy o prostu wpadniecie na chwile.
  • Odpowiedz
  • 72
@kochamkotki
@karloSolrak
@groundcontrol
@Aux_

Dla mnie takie sprowadzanie chlopaka czy dziewczyny z krótkim stażem jest bardzo dziecinne i niekomfortowe dla każdej ze stron.

Święta to czas rodzinny, nagle się okazuje, że nie traktuję jej poważnie bo chcę spędzić święta ze swoją rodziną zamiast z obcymi ludźmi.

Takie odwiedziny rodzin to po ślubach bardziej, a tekst o nie traktowaniu poważnie odbieram jako mocno manipulacyjny - nie robisz tego co chcę = nie zależy
  • Odpowiedz
@gzymspiwniczny: Wiesz, to zależy czy już sporo tych rodzinnych spotkań było, czy mieszkacie ze sobą. Wg mnie to też za krótki czas, by być siebie pewnymi i tworzyć właśnie takie zobowiązania. Niektórzy to potrafią zamieszkać ze sobą po jednym dniu, a w trzecim brać ślub, a co z tego wychodzi każdy wie.

Z drugiej strony na moment można wpaść, złożyć życzenia i tyle. Ale na pewno nie ogólnie spędzić święta już
  • Odpowiedz
chcę spędzić święta ze swoją rodziną zamiast z obcymi ludźmi.


@gzymspiwniczny: Ale to ona będzie Cię tam trzymać od 24 do 26 grudnia non-stop?
Rozsądnym rozwiązaniem jest Wigilia z własną rodziną, a potem wizyta u jej rodziny: następnego dnia, albo jeśli nie, można nawet już 24 grudnia pojechać w inne miejsce. Wiele osób tak robi.
  • Odpowiedz