Wpis z mikrobloga

@puexam mieszkałem w Poznaniu 10 lat temu.. Już wtedy mieli nowszy tabor niż obecny we Wrocławiu (pomijając to, że tramwaje helmuty nadal jeżdżą) + drogi i tory w znacznie lepszym stanie i mamy przyczyny sukcesu komunikacji w Poznaniu. Tam serio szło powiedzmy, że z przyjemnością korzystać z mpk. Również zuli mniej w komunikacji widać bylo (pewnie przez dużo kontroli biletów)
@TOM3K88: do sprawdzenia na wiki, jeździłem po Poznaniu z 5 lat temu trochę i na oko wydaje się że mamy wozy podobnie nowe (stare). Stan torowisk natomiast nieporównywalny
@puexam no jak porównasz ilość wg Wikipedii to we Wrocławiu samych 105 jeździ 130 składów, w Poznaniu 105 jest 38 + 36 helmutow gt8 (moim zdaniem znacznie wygodniejszych niż 105, pomimo, że starszych). W Poznaniu jest więcej tramwajów z klimatyzacją niż we Wrocławiu nisko podłogowych xD
@TOM3K88: @mroz3: @puexam: To wam zdradzę sekret dlaczego w Poznaniu jest tak mało wykolejeń, mimo posiadania takiej długości torowisk - remonty. Tutaj co chwila jakaś część torowisk jest poddana zaplanowanym pracom remontowym lub modernizacji. Czasami bywa to upierdliwe, ale przynajmniej wiesz, że dany fragment jest nieczynny i jest się na to przygotowanym, że trzeba zaplanować inną trasę.
Możecie ten pomysł podsunąć waszym władzom, bo chyba nie ogarniają, że nie
@rzuf22: Pytanie o jakość tych remontów, czy to są takie pełne z całkowitą wymianą szyn i uzupełnieniem/dogęszczeniem tłucznia, czy tylko takie polegające wymianie małego fragmentu szyny lub pospawaniu pęknięcia?
@mroz3: Byłabym zaskoczona Łodzią, gdyby nie fakt, że u nas po prostu zamyka się kolejne trasy, żeby zapobiec tym wykolejeniom. W tym roku zamykają już drugą ulicę, bo żadna firma nie chce jej wyremontować za pieniądze, które oferuje magistrat. Wcześniej zamknięto torowisko na Wojska Polskiego, bo okazało się, że jednak nie wytrzyma do 2021 r., kiedy miał się zacząć generalny remont ulicy. Po wielu trasach, np. na ul. Telefonicznej tramwaje pędzą
@kochamkotki: Arrrrhghhh! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że mnie trollujesz. Wrocław to oczywiście Dolny Śląsk, który jest, razem z Górnym, równoważną częścią Śląska. Wielu ludzi niestety jest ignorantami (a wtórują im media oraz głupie nazwy województw) i myśli, że Śląsk = Górny Śląsk, zamiast Śląsk = Dolny Śląsk + Górny Śląsk.
@kochamkotki: Ale nie mieszaj dwóch różnych systemów walutowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) nazwy województw są upośledzone (wczoraj była w gorących dyskusja na ten temat, np. że Biała Podlaska leży w lubelskiem itp.). Media (zwłaszcza pogoda) dla wygody sobie skracają i mówią "w Wielkopolsce" zamiast "w województwie wielkopolskim" itp. Ktoś usunął człon "górno" z nazwy województwa, którego stolica są Katowice i media już zamiast "w śląskiem" albo "w