Wpis z mikrobloga

@PanEdzio: Nie głosuję, bo nie mam konkretnego stanowiska w tej kwestii. Z jednej strony uważam, że każdy powinien mieć do tego prawo i zakazywanie eutanazji jest przeciw Wolności. Mimo wszystko uważam, że zbyt pochopna decyzja może być niekorzystna... ale to jest wybór tej osoby, a nie mój w sumie
Więc raczej jestem na tak
Eutanazja to zabójstwo na zlecenie. Jestem przeciw. Jak ktoś nie chce żyć, to niech sam się zabije a nie zleca to komuś innemu. Jeśli nie ma odwagi sam się zabić to tak naprawdę wcale nie chce umierać.
@PanEdzio: Eutanazja to zinstytucjonalizowane zabójstwo.

Wolny człowiek może samemu decydować o swoim własnym życiu. Jeśli musi pytać o pozwolenie państwa, nawet kiedy chce popełnić samobójstwo, to znaczy, że jest niewolnikiem.

A jeśli coś jest dobrowolne, to prędzej czy później stanie się przymusowe. Państwo nie jedno robi pod przymusem "dla twojego własnego dobra", przykładowo przymusowe emerytury, przymusowe składki zdrowotne, przymusowe szkoły, przymusowe szczepienia itd. Wszystko to kiedyś było dobrowolne, podobnie będzie z
@PanEdzio: tak, bo po pierwsze prawo do wolności osobistej. Z kolei jeśli ktoś jej nie akceptuje z różnych powodów to przecież nie musi jej dokonywać, to działa identycznie jak z samobójstwem. Po drugie lepsze to niż skakanie z wieżowców na innych ludzi czy rozbijanie się samochodem o ciężarówkę lub rzucanie pod pociąg i może odbyć się bez szkody dla innych. Po trzecie rozwijamy się cywilizacyjnie i prawo do godnej śmierci powinno
aluminiowa czapka założona?

@wisyrr: Lekcje z historii odrobione? Ewidentnie nie.

Przypominam, że istniało takie postępowe państwo, gdzie była legalna eutanazja, nazywało się Trzecia Rzesza i tam właśnie eutanazji poddawano ludzi upośledzonych i chorych umysłowo, żeby ciąć koszty w budżecie. Nie widzę powodu, dlaczego takie praktyki nie miałyby być wznowione. I to niekoniecznie z inicjatywy państwa, ludzie sami o to poproszą. Hitler zalegalizował aborcję na terenach okupowanych jako metodę ludobójstwa i kontroli
Pobierz ibilon - > aluminiowa czapka założona?
@wisyrr: Lekcje z historii odrobione? Ewident...
źródło: comment_rODEYej6z4bTepScUXpCoi5UjIl7yGEd.jpg
@PanEdzio: Korwin mówi, że każdy powinien mieć prawo do zażycia czego się chce oraz prawo do skoku z dziesiątego piętra - a jednocześnie sprzeciwia się świadomej eutanazji.

Jeśli ktoś nie jest w stanie wyobrazić sobie sytuacji, w której ktoś miałby usprawiedliwioną prośbę o zakończenie jego życia, to niech sobie przypomni liczne filmy, w których na polu walki żołnierz jest w stanie krytycznym (bez nóg, z flakami na wierzchu), a pomoc medyczna
Jeśli nie ma odwagi sam się zabić to tak naprawdę wcale nie chce umierać.


@PanDzikus: a sytuację, w których fizycznie nie jest w stanie przez paraliż?

Obawiam sie, że pod pięknymi hasłami zaraz pojawiłby się jakieś nadużycia lub zaraz wszystko poszłoby do przodu


@Highwayman_: coś takiego ma miejsce w innych krajach?

Pytanie jest niejasne. Jeśli ktoś odpowiada tylko za siebie, to powinien móc robić eutanazję, jak chce, więc odpowiadam "tak".