Wpis z mikrobloga

Jeżeli czujecie się depresyjnie po zmianie czasu, to pomyślcie co muszą czuć mieszkańcy Norylska....
zimą -55 st.C z dniem o długości 1h (położenie geograficzne), niewyobrażalne zanieczyszczenie powietrza (największy na świecie zakład wytopu metali ciężkich). Po 12h robocie w zakładzie wracasz do domu, zahaczając o monopolowy, jesz kolację i wypijasz 6 browarów oglądając TV. Są tam pewnie ludzie, którym tak upływa całe życie.
#rosja #ciekawostki #smutnazaba
a.....a - Jeżeli czujecie się depresyjnie po zmianie czasu, to pomyślcie co muszą czu...

źródło: comment_OfXCmkwUBO34KLit0CIPXIJzvhgllqPW.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antek_akrobata: A co ciekawe tam krajobraz zmienia się zastraszająco szybko i zmiany klimatu dotykają tamtych rejonów najbardziej. Jakby tam pomieszkali wypokowi naukowcy negujący antropogeniczne zmiany klimatu, to może jednak by zmienili zdanie.
Tutaj największym zagrożeniem jest topienie się "wiecznej" zmarzliny na której zbudowana jest infrastrutkura, która teraz dosłownie zaczyna się rozpływać.
GrammarNazi - @antek_akrobata: A co ciekawe tam krajobraz zmienia się zastraszająco s...
  • Odpowiedz
@SzeataBydlo to, co napisałeś o Hugo-Baderze, to akurat kompletne przeciwieństwo prawdy.
1) nie mówi praktycznie po rosyjsku. Był u mnie na uczelni kiedyś (jestem rusycystą z wykształcenia) i przyznał, że mu to do niczego nie jest potrzebne, bo on wszystko rozumie.
2) on ma pewne założenie, które ma się dobrze sprzedać: trzeba przedstawić sytuację w skrajny sposób. Jeżeli chcesz napisać reportaż a la Hugo-Bader, to idź do sklepu, kup pół litra,
  • Odpowiedz
@camelinthejungle
1) Nie twierdzę, że mówi perfekcyjnie, ale uważam, że dostatecznie dobrze. Nie mów, że praktycznie nie mówi, bo to kłamstwo. Też jestem po rusycystyce.
2) Bardziej cenię go za oryginalne pomysły. Widziałeś żeby ktoś inny przejechał UAZem z Moskwy do Władywostoku i spał w aucie? Zimą. Oprócz tego, że dociera w miejsca, w które inni nie docierają. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby Barbara Włodarczyk czy tym bardziej inny zachodni reporter
  • Odpowiedz
@SzeataBydlo: wiesz co po tym co Ty wypisujesz to wydaje mi sie ze jestes jakims jego "sekciarskim" fanem ktory go broni jal zajadly piesek. Troche to zalosne

Generalnie wyzej przedstawiono Ci wiele argumentow ktore wypierasz. Nie zachowuj sie jak sekciarz i przestan wielbic swojego slabego bozka
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust
Przepraszam panie prawowierny, który nie podał żadnych argumentów :D

Ja z kolegą przynajmniej się nimi wymieniłem, a ty przyleciałes napisać, że Bader to słabizna. To wszystko na co cię stać. Nie myślałeś o byciu krytykiem literackim?
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust
Przeczytałem. Nie napisałeś nic ciekawego, ani niczego, co jakoś by wzbogaciło dyskusję.

Musisz się nauczyć jakiegoś nowego tekstu, bo trzeci raz zasmiecasz dyskusję swoimi bzdetami o sektach.

Spoko, kiedy ty przeczytasz jakąś książkę. Obawiam się tylko, że może to prędko nie nastąpić :)
  • Odpowiedz