Wpis z mikrobloga

Ehh kurde mirki już 4 miesiąc na #emigracja w #norwegia i od tego czasu stale tylko jedno i to samo "Ty weź mnie anon tysz załatw robota w ty norwegji" jprd() i tłumacz tym ludziom że nie załatwisz im roboty w agencji reklamowej jeśli nie mają do tego predyspozycji. #polska #januszebiznesu
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyznacznikmacierzy: chłopie robie tak i c--j, wielkie oburzenie że jak to oni na taśmie będo robić jak majo wincyj ze socjalu.
@wykopowy_brukselek: Odcina sie bo nic mi nigdy nie pomogli ( ͡° ͜ʖ ͡°) To z jakiej racji ja mam im pomagać. A wyuczyłem sie sam grafiki i nawet nie był mi potrzebny żaden dyplom wyższej uczelni srania po krzakach.
  • Odpowiedz
@Wqurfiony_Org bo pewnie nieporozumienie. Jak ktoś z PL pracuje za granicą to każdy myśli że kolejny robol na taśmie w fabryce. A wiadomo że jak fabryka to pewnie szukają ludzi więc każdy chce się wkręcić mając już znajomego na miejscu.
Trzeba tłumaczyć że jest się nie na taśmie tylko w normalnej pracy biurowej to się odczepią w końcu.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: Wiem :)
@thewickerman88: Przecież tłumacze tym ludziom jak moge ale oni swoje , to że ja mam tylko technikum a dostałem sie do takiej pracy to tylko mój fart i troche talentu
@niochland: Grafika czyli wszelkie obrazki , szaty do ulotek ewentualnie animacje. Rynek troche się różni mamy sporo treści pod kampanie lgbt i materiały dla szkół i organizacji wszelikiej maści propagujące wolność seksualną etc.
  • Odpowiedz
@normal_user: Sam poszukaj jest tego sporo w Oslo nie przez agencje.
@jmuhha: Nie jest źle na chwile obceną mam stawke około 600NOK na godzine plus premia jak skończe wcześniej projekt. No koszty życią są drogie pod dwoma względami. Po pierwsze mieszkanie pochłania czasem 50% zarobków, u mnie obecnie jakieś 25% bo kawalerka 50m i daleko od centru. Żarcie jest tanie to plus ale jak ktoś lubi zapalić i
  • Odpowiedz
@Heady1991: no nie ma co ale mimo to a-----l jest w c--j drogi bo sobie policz ile takich piw trzeba wywalić żeby mieć faze xD a im browar mocniejszy tym droższy tak samo wódki i inne alkohole.
  • Odpowiedz
@Heady1991: Dla mnie to nawet na plus, drogi a-----l powoduje że ludzie kupują go mniej co za tym idzie w pubach i klubach nie widziałem jeszcze żeby kogoś wynosili. No i brak też meneli na uliach.
  • Odpowiedz
@Heady1991: W przypadku Bergen, za nowe auto (benzyna 150KM Opel Insignia) wliczając podatek drogowy, pełne AC/OC, z wszystkimi bajerami (typu szyby, mechaniczne uszkodzenia itp) dla przebiegu <15.000km rocznie to nieco poniżej 1000 koron miesięcznie.
Oslo pewnie drożej :P
  • Odpowiedz