Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 142
@ytong1918:
A ja gniję z podludzi którzy łykają każde gówno które kapie z dupy za zachodnią granicą.

Dawaj teraz koridę czy tomatinę. W końcu to nie jest "katolskie" święto.

I żaden z tych ćwierćmózgów nie wpadnie na to, że te dynie z plastiku "made in china" przyjechały tu tylko po to, żeby zarobić na cymbałach co to małpują wszystko jak leci.

Nie, nie jestem "katolem". Po prostu nie widzę problemu w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PilariousD:
Chlanie w klubie jest "ciekawsze"?
Dla beja z pewnością

@tyrald:
W życiu nie kupiłem nawet ćwierć znicza.
I nie orientuję się bo mi nie po drodze z obrządkiem rzymskim, ale znicze na wszystkich świętych (zakładając, że w innych krajach to obchodzą) to raczej polski wynalazek. Ja za gówniaka pamiętam tylko kwiaty. Nie było plastiku z wtryskarki grającego jakieś melodyjki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ytong1918: To święto jest wypaczeniem nawet oryginalnego święta z Irlandii, gdzie było podobne bardziej do Dziadów.
Nie chcę obchodzić amerykańskich sztuczności, które nawet nie mają tam śladu o pamięci o zmarłych, tylko polegają na obklejaniu domów gównem dla zabawy.

Nawet południowoamerykańskie Dío de Muertas ma milion więcej sensu i szacunku do zmarłych, a także jest kolorowe i radosne.
@ytong1918 a dla mnie to jest słabe, bo nie ma za tym nic innego, jak tylko nachapać się kasy. Halloween nie ma u nas żadnego umocowania w tradycji czy czymkolwiek, to leżało jedynie w interesie sieci handlowych, żeby to u nas się przyjęło. Na zniczach i kwiatach wielkiego biznesu się nie zrobi. Ale bale w przedszkolach? Imprezy dla młodzieży czy dorosłych? Przebieranki, jakieś dekoracje związane z Halloween? O tu jest większe pole