Wpis z mikrobloga

Fajnie, że Halloween z roku na rok coraz popularniejszy u nas. Widać, że straszenie kościoła lata coraz większej ilośći ludzi koło dupy :)

Jeszcze nigdy nie widziałem tylu ozdób na Halloween co w tym roku. 9 na 10 sklepów czy innych ma jakąś dynię czy inne straszydło.

Jeden z najlepszych zwyczajów, który do nas przywędrował.
#halloween #bekazkatoli
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zjadlbym_kebaba:
To dlaczego muszą to robić akurat w "święto" zmarłych? Dlaczego nie mogą zbierać w dzień dziecka? Dlaczego małpuje się idiotyczne zwyczaje z krajów których "historia" sięga może 200 lat wstecz? Dlaczego żyjemy w kraju który tasuje się pod wszystko co zagraniczne ("kotlet jest dla plebsu - chodź na zimny ryż z glonem") zapominając, że ma wielowiekową historię, kulturę i zwyczaje....oraz potencjał do tego, żeby te zwyczaje tworzyć...
  • Odpowiedz
@wojtoon: Odpowiem - bo się to ludziom podoba. Kotlet jest spoko, ale czy tylko dlatego że urodziłem się w PL nie mogę bardziej lubić zimnego ryzu z glonem? Poprzebierac sie i isc sobie na impreze podczas smutnej jesieni? Odrzucanie rzeczy bo hurr durr mamy swoje, to je głupie i amerykanskie, hajsu tylko chco jest skrajnoscia ktora imo nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@wojtoon: Niech sobie sięga i 20 lat wstecz, skoro powstało coś fajnego, to czemu tego nie wykorzystać u siebie? W UK, Niemczech, Holandii, Belgii, Szwecji czy innych krajach Europy Halloween się przyjął naprawdę nieźle. Podobnie jak w Korei Południowej, Tajwanie, Japonii i jeszcze kilku.

Amerykanie spopularyzowali, ludziom się to podoba wiec biorą to do siebie.
Mi też się Halloween podoba, jest to fajny zwyczaj, ciesze się że u nas jest coraz popularniejszy.

Dlaczego żyjemy w kraju który tasuje się pod wszystko co zagraniczne ("kotlet jest dla plebsu - chodź na zimny ryż z glonem") zapominając, że ma wielowiekową historię, kulturę
  • Odpowiedz
@wojtoon ogólnie to marudzisz jak stary dziad. Czemu chcesz zabraniać bawić się ludziom? Też kiedyś mówiłem jakie to halloween jest złe i jak gardzę tym. A dziś? Dzisiaj mam 32 lata i gadżety na kostium w samochodzie. Wiem że w czwartek będę świetnie się bawił ze znajomymi a w piątek odwiedzę grób babci. To jest celtyckie święto a jakby nie patrzeć Celtowie też byli na naszych ziemiach więc można powiedzieć że
  • Odpowiedz
@wojtoon: no tak. Skoro Ty nie widzisz w czyms sensu, jest to absolutne i obiektywne. Jedynie półgłówki i podludzie, ludzie gorsi wyraźnie od Ciebie mogą mieć zdanie odmienne. Nie ma to jednak znaczenia, sjoro Twoje zdanie, jak juz ustaliliśmy, jest absolutne.

Fajnie masz.
  • Odpowiedz
To dlaczego muszą to robić akurat w "święto" zmarłych?


@wojtoon: Przecież halloween jest 31 października, a nie 1 listopada, więc nie jest w "święto zmarłych". Co to za problem pobawić się wieczorem, a rano iść zapalić znicz na grobie?

a dla mnie to jest słabe, bo nie ma za tym nic innego, jak tylko nachapać się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To dlaczego muszą to robić akurat w "święto" zmarłych?

@wojtoon: Wiesz, że święto z którego się wywodzi Halloween jest starsze od chrześcijańskiego Wszystkich Świętych? Jeśli ktoś tu zrobił swoje święto w terminie innych, to chrześcijanie. Już nie mówiąc o tym, że oryginalnie chrześcijańska wersja miała odbywać się w maju, ale ogarnęli, że tak nie wygrają z pogaństwem, więc przenieśli swoje święto na listopad.

Chlanie w klubie jest "ciekawsze"?

Po pierwsze, jeśli dla Ciebie zabawa w Halloween to tylko chlanie w klubie, to ewidentnie nawet nie wiesz co komentujesz lub żenująco upraszczasz.
Po drugie, nawet jeśli Halloween miało na tym polegać, to odpowiedź na pytanie dalej brzmi"tak, jest ciekawsze". I mówię to jako abstynent, który sam nie lubi chlania
  • Odpowiedz