Wpis z mikrobloga

Panele na podczerwień: fakty i mity. #budujzchaferem

Ah, jak miło wrócić do pisania długich artykułów. Lubię nagrywać podcasty i video, ale najbardziej lubię pisać i walczyć z mitami :)

Dzisiaj sporo o panelach na podczerwień!

- Czy należy je traktować jak każde inne ogrzewanie elektryczne?
- Czy są tanie w eksploatacji?
- Czy panele na podczerwień szkodzą zdrowiu? A może tworzą jony ujemne, które pozytywnie wpływają na człowieka?
- Czy maty grzejne na podczerwień są... na podczerwień?
- Czy fotowoltaika oraz promienniki na podczerwień to dobry pomysł?

Zapraszam do czytania i wykopywania :-)

https://www.wykop.pl/link/5190747/panele-na-podczerwien-fakty-i-mity/

Ps Czy warto mieć podczerwień w mieszkaniu? Cóż, w mieszkaniu korzystasz z ciepła sąsiadów. W domu, gdy zimą wyłączysz źródło ogrzewania, za kilka dni zrobi się bardzo zimno, a kilkanaście dni później temperatura może zbliżyć się do 0 stopni Celsjusza. W mieszkaniu taka sytuacja nigdy nie nastąpi, jeżeli sąsiedzi będą cały czas ogrzewali swoje mieszkania. Jeżeli ktoś ogrzewa mieszkanie i ma niskie rachunki, niech porówna je z rachunkami sąsiadów: być może grzejesz się ich kosztem. Dosłownie :)

#budujzwykopem #budujzwykopem #fotowoltaika #budowadomu #ogrzewanie #mikroreklama #gruparatowaniapoziomu
subskrybuj: #budujzchaferem
  • 8
@chafer: W życiu bym tego nie zainstalował, poza jednym przypadkiem. Mam świetnie izolowany dom (np. pasywny) i utrzymuję w całym domu przyjemne 20-21 °C, ale kiedy chcę wziąć prysznic/wykąpać się, nie podnoszę temperatury w całej łazience, ale mam np. na ścianie promienniki i na czas kąpieli włączam je na 10-15 min. Choć ta opcja i tak do rozważenia.