Wpis z mikrobloga

Hej. Pytanie do znawców. Czy smażone warzywa są zdrowe czy tez mogą przyczyniać się do tycia? Rezygnuje z dużych ilości mięsa na rzecz warzyw, ale pieczone czy gotowane są dla mnie bez smaku. Podsmażane na oliwie z oliwek bardzo lubię i mogę wtedy jeść ich sporo. Ale zastanawiam się czy nie będę w ten sposób spożywał zbyt dużo tłuszczu? Z góry dzieki za info.
#dieta #odzywianie #mirkokoksy
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@KrwawyPacyfista: No właśnie tez nie wiem. Nie leje nie wiadomo ile tej oliwy, ale jednak nie chce tez przypalac tych warzyw.
@exec: jak przesadzasz z tłuszczami to możesz przytyć. To jest makro jak każde inne.
  • Odpowiedz
@Conner: Zrób sobie prosty eksperyment:
Kup kilka butelek oliwy oraz zgrzewkę dowolnej Coli słodzonej cukrem. Przez 2 tygodnie pij tyle oliwy ile dasz rade, potem zanotuj różnicę w wadze. Przez kolejne 2 tyg. pij tyle Coli ile dasz rade. Porównaj wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy smażone warzywa są zdrowe czy tez mogą przyczyniać się do tycia?


@Conner: Jak będziesz smażył na oliwie z oliwek to będą ok. Z drugiej strony smażone nie mają żadnych składników odżywczych. Lepiej jeść na surowo albo zrobione na parze i na końcu polane łyżką oliwy z oliwek
  • Odpowiedz
@KrwawyPacyfista: Może do zera nie ale niektóre witaminy jak B ulega diametralnemu zmniejszeniu podczas obróbki termicznej. Inne również. Najmniejsze straty notuje się podczas gotowania na parze. Najlepiej w ogóle ich nie gotować jeśli chce się mieć 100% wartości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@exec: Zmiennych może być wiele. Ciezko stwierdzić na tak ogólnym przykładzie jaki zaproponowałes czyli cala populacja Ameryki czemu jest tak a nie inaczej. Jednak mogę podpowiedziec, że nadwyżka kcal może mieć coś z tym wspólnego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz