Wpis z mikrobloga

#chwalesie #mikroreklama #wygryw

A więc tak pachnie własna książka! Mirandy i Mirsony, Napisałem i wydałem własną książkę. Z żoną. Selfpublishingowo. Po polsku samodzielnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Była to niemałą inwestycja, ale jak dowiedziałem się jak obecnie przy monopolu kilku sieci księgarń i wydawców wygląda sytuacja na rynku książki, to zwątpiłem. Że praca autora doceniana jest na poziomie 5-10%.
Niewątpliwie jest to wielka duma i radość stać w magazynie gdzieś pośród pięknego jesiennego Roztocza i podpisywać książki pośród ponad 1,5 tony egzemplarzy. Pisaliśmy 1,5 roku, obserwacje, wiedzę, ciekawostki, spostrzeżenia, porady, inspiracje zbieraliśmy jakieś 8-9 lat. Książka nazywa się "PODRÓŻUJ LEPIEJ". O co chodzi ze słowem "lepiej". Ona jest autorskim poradnikiem dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z częstymi #podroze ale nie chcą koniecznie rzucać ani nadwyrężać swojej #pracbaza. Nie jest żadną tajemnicą, że można podróżować nawet 50 dni w roku mając te 26 dni etatu. Jest też o tym, że podróże nie są kosmicznie drogie. To nie jest książka o ultra-tanim podróżowaniu. Raczej TAŃSZYM, SPRYTNIEJSZYM, bardziej optymalnym. I niekoniecznie zarabiając 15k albo 10k. Właściwie to nie trzeba zarabiać nawet 5K na głowę, bo i przy 2,5K i mądrym gospodarowaniem budżetem, można się postarać o rozpoczęcie swojej przygody z częstym podróżowaniem. Wiadomo inne preferencje uruchamiają się powyżej lvl33 a inne są wciąż poniżej lvl25. Co przez wiele lat ze swoim #rozowypasek uskuteczniałem. Zaczęliśmy zaraz po zaręczynach w 2009.

np:
- Jedna daleka podróż (2-3 tyg), trzy średnie (5-7 dni), sześć-siedem bliższych (2-3 dni)
- Dwie dalekie podróże (2), dwie średnie (5-7 dni), cztery-pięć bliższych (2-3 dni)
- Cztery średnie podróże (5-7 dni), sześć-siedem bliższych (2-3 dni)

Oczywiście warunek konieczny: Podróże to twoja pasja i marzenie. Ale taka szczera i najważniejsza.

Oprócz tego w książce:

Jak zaplanować urlop idealny, efektywny i go nie zmarnować .
Jak zdobyć czas i gotówkę na podróże, rezygnując z wielu niepotrzebnych wydatków.
Jak latać po świecie za naprawdę rozsądne pieniądze.
Jak wyszukać atrakcyjny nocleg, mądrze ulokowany, z pięknym widokiem w dobrej cenie.
Jak i kiedy podróżować po Europie. Jakie kierunki wybrać w danym miesiącu.
Jak nie przepłacać za bagaże i uniknąć ukrytych opłat.
Jak zwiedzać efektywnie, by nie zbankrutować na miejscu ale też nie "dziadować".
Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i pieniędzy w czasie wyjazdu
Tabelki, wykresy, schematy, QR-kody odsyłające do filmików z tutorialami.
I wiele wiele innych wątków okołopodróżniczych

Tylko dziś trwa jeszcze przedsprzedaż z darmową wysyłką. https://gdziewyjechac.pl/podrozujlepiej/

Natomiast planuję zrobić niebawem konkurs z rozdajo i dać 3 książki z autografem najsprytniejszym i najbardziej kreatywnym mirkom. Śledźcie mój autorski tag #pannoramixtrip tam umieszczę konkurs. Będzie on dla tych, co lubią podróżować po mapie i mają piękne podróżnicze marzenia.

Patronat: Fly4free.pl, wykop.pl, smakksiazki.pl - bardzo dziękuję za docenienie
Pannoramix - #chwalesie #mikroreklama #wygryw

A więc tak pachnie własna książka! M...

źródło: comment_kqwy939VtW77DxqjcKvN5YxCedKJVo4t.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pannoramix: gratuluję. Szkoda, że nie ma e-booka w formacie na czytniki z e-inkiem (mobi na Kindle, epub na resztę czytników) którego w dodatku można by kupić bez książki papierowej (niekoniecznie taniej). Czytniki typu Kindle do czytania PDF się nie nadają (teoretycznie się da, ale w praktyce to katorga). Książek papierowych, poza niektórymi wybitnymi klasykami, nie kupuję bo nie mam ich gdzie trzymać.
  • Odpowiedz
@uczeniemaszyn: Dziękuję. Już tłumaczę jeszcze raz dlaczego. Właśnie odpisywałem kilku osobom po LIVE. Podatki w Polsce powodują, że taniej w produkcji wyszło zrobić pakiet ebook przy papierze, niż sam ebook. Więc ebookowiec może zupełnie w cenie dostać papier i dać go komuś w prezencie albo do biblioteki, co wymyśliła spora grupa naszych czytelników. Natomiast nie ma wersji na czytnik, bo skład i design książki jest za ładny i za oryginalny,
  • Odpowiedz
@ciechan666: Dziękuję mirku za wsparcie. Ale...pamiętaj, że kody na bilety do wykorzystania do konca listopada i mają taryfę minimalną. By się opłacało. Polecieć możesz na cały 2020 rok, ale decyzje podejmijcie bliżej czasowo. Kod drugi na Novasol wakacje nie ma tych obostrzeń.
  • Odpowiedz
@Pannoramix: W sumie dobrze, że mówisz, bo nie widziałem tego info że do końca listopada... Akurat pół listopada siedzimy na Filipinach, to trzeba będzie kupić bilety wcześniej :-) Myślę, że żona się ucieszy, nie mogę się doczekać aż jej dam prezent, bo ona jest typowy fanatyk podróżowania, pół mieszkania z------e namiotami i plecakami najgorsze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Nie krytykuję ksiązki ale kiedyś natrafiłem na ten materiał


@rotmorf: hmmm... obejrzałem pierwsze 2 minuty tamtego filmu i dalej nie mogłem. Wydawało mi się do tej pory, że na tym właśnie polega self-publishing żeby autor wydał cokolwiek mu przyjdzie do głowy o ile sobie za to zapłaci ( ͡ ͜ʖ ͡) W tym modelu autor bierze na siebie wszystkie koszty związane z wydaniem ksiażki czy
  • Odpowiedz
@ciechan666: Kolejna porada mirku. W książce jest to fajnie rozpisane. Loty multicity czy też open-jaw. KLM od którego masz zniżkę ma mega opcje na coś takiego bo ma największą siatkę. Więc nie ma problemu zupełnie przylecieć sobie np. do jednej azjatyckiej metropolii a wrócić z innej. Zawsze to super urozmaicenie a czesto cena ta sama. Można tak pokombinować z Manilą właśnie. Np. Manila + Tajwan, albo Manila + Wietnam. Najlepiej
  • Odpowiedz
@Pannoramix: Na razie mamy samolot z Manili do Puerta Princesa i zobaczymy co dalej. Pewnie Island Hopping przez parę dni. Mam plan namówić lokalnego rybaka żeby mnie zabrał na jeden dzień ze sobą do pracy i to nagrać, zobaczymy :-)
  • Odpowiedz
Natomiast nie ma wersji na czytnik, bo skład i design książki jest za ładny i za oryginalny, by go rozbijać,jest dużo tabelek, schematów, list etc


@Pannoramix: no cóż... taką decyzję podjęliście i mieliście do tego pełne prawo. Chociaż książka wygląda interesująco to ja jej niestety nie kupię bo tak jak pisałem papierowej nie mam gdzie trzymać a e-book w formacie PDF jest dla mnie bezużyteczny niestety. Mimo wszystko życzę powodzenia
  • Odpowiedz
@uczeniemaszyn: Gościu opowiada bardziej z perspektywy czytelnika, który potem musi sie dogrzebać do fajnego tytułu, poprzez sterty chłamu. W sumie to dobry pomysł podrzucił, by książki z self-publishingu były specjalnie oznaczone.
  • Odpowiedz
Gościu opowiada bardziej z perspektywy czytelnika, który potem musi sie dogrzebać do fajnego tytułu, poprzez sterty chłamu. W sumie to dobry pomysł podrzucił, by książki z self-publishingu były specjalnie oznaczone.


@rotmorf: no spróbowałem oglądać dalej... doszedłem do 5:20 i naprawdę szkoda mi więcej czasu. W ciągu tych 5:20 dowiedziałem się, że:
1) zaskakujące jest, że wydawnictwa za pieniądze autora wydadzą cokolwiek
2) self-publishing wynika z próżności autorów-grafomanów
Potwornie to tendencyjne
  • Odpowiedz
@Pannoramix: Urlop idealny to taki, gdzie nie marnujesz zarobionych pieniędzy, by po prostu popatrzec jak cywilizacja wygląda w innym miejscu. Niestety w dobie romantyzmu połączonego z konsumpcjonizmem podróże zbyt mocno są sprzedawane jako specyficzne doświadczenia, które pozwalają Ci "odkrywać swoje ja" i inne puste slogany.
  • Odpowiedz
Urlop idealny to taki, gdzie nie marnujesz zarobionych pieniędzy, by po prostu popatrzec jak cywilizacja wygląda w innym miejscu


@Hawthorne: pamiętaj tylko, że to jest wyłącznie Twoja prywatna i osobista definicja urlopu idealnego. Osobiście nie odważyłbym się mówić nikomu jak ma wyglądać jego idealny urlop bo może dla tego kogoś idealnym urlopem jest właśnie marnowanie zarobionych pieniędzy na popatrzenie jak cywilizacja wygląda w innym miejscu. Co kto lubi.

Niestety w
  • Odpowiedz
@paliwoda: Niebieska koszula stała się fioletowa, ale nie to jest teraz najważniejsze, a to by książka trafiała do zainteresowanych czego z całego serca życzę autorom i gratuluje! Sam również zakupie najprawdopodobniej.
  • Odpowiedz