Wpis z mikrobloga

#chwalesie #mikroreklama #wygryw

A więc tak pachnie własna książka! Mirandy i Mirsony, Napisałem i wydałem własną książkę. Z żoną. Selfpublishingowo. Po polsku samodzielnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Była to niemałą inwestycja, ale jak dowiedziałem się jak obecnie przy monopolu kilku sieci księgarń i wydawców wygląda sytuacja na rynku książki, to zwątpiłem. Że praca autora doceniana jest na poziomie 5-10%.
Niewątpliwie jest to wielka duma i radość stać w magazynie gdzieś pośród pięknego jesiennego Roztocza i podpisywać książki pośród ponad 1,5 tony egzemplarzy. Pisaliśmy 1,5 roku, obserwacje, wiedzę, ciekawostki, spostrzeżenia, porady, inspiracje zbieraliśmy jakieś 8-9 lat. Książka nazywa się "PODRÓŻUJ LEPIEJ". O co chodzi ze słowem "lepiej". Ona jest autorskim poradnikiem dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z częstymi #podroze ale nie chcą koniecznie rzucać ani nadwyrężać swojej #pracbaza. Nie jest żadną tajemnicą, że można podróżować nawet 50 dni w roku mając te 26 dni etatu. Jest też o tym, że podróże nie są kosmicznie drogie. To nie jest książka o ultra-tanim podróżowaniu. Raczej TAŃSZYM, SPRYTNIEJSZYM, bardziej optymalnym. I niekoniecznie zarabiając 15k albo 10k. Właściwie to nie trzeba zarabiać nawet 5K na głowę, bo i przy 2,5K i mądrym gospodarowaniem budżetem, można się postarać o rozpoczęcie swojej przygody z częstym podróżowaniem. Wiadomo inne preferencje uruchamiają się powyżej lvl33 a inne są wciąż poniżej lvl25. Co przez wiele lat ze swoim #rozowypasek uskuteczniałem. Zaczęliśmy zaraz po zaręczynach w 2009.

np:
- Jedna daleka podróż (2-3 tyg), trzy średnie (5-7 dni), sześć-siedem bliższych (2-3 dni)
- Dwie dalekie podróże (2), dwie średnie (5-7 dni), cztery-pięć bliższych (2-3 dni)
- Cztery średnie podróże (5-7 dni), sześć-siedem bliższych (2-3 dni)

Oczywiście warunek konieczny: Podróże to twoja pasja i marzenie. Ale taka szczera i najważniejsza.

Oprócz tego w książce:

Jak zaplanować urlop idealny, efektywny i go nie zmarnować .
Jak zdobyć czas i gotówkę na podróże, rezygnując z wielu niepotrzebnych wydatków.
Jak latać po świecie za naprawdę rozsądne pieniądze.
Jak wyszukać atrakcyjny nocleg, mądrze ulokowany, z pięknym widokiem w dobrej cenie.
Jak i kiedy podróżować po Europie. Jakie kierunki wybrać w danym miesiącu.
Jak nie przepłacać za bagaże i uniknąć ukrytych opłat.
Jak zwiedzać efektywnie, by nie zbankrutować na miejscu ale też nie "dziadować".
Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i pieniędzy w czasie wyjazdu
Tabelki, wykresy, schematy, QR-kody odsyłające do filmików z tutorialami.
I wiele wiele innych wątków okołopodróżniczych

Tylko dziś trwa jeszcze przedsprzedaż z darmową wysyłką. https://gdziewyjechac.pl/podrozujlepiej/

Natomiast planuję zrobić niebawem konkurs z rozdajo i dać 3 książki z autografem najsprytniejszym i najbardziej kreatywnym mirkom. Śledźcie mój autorski tag #pannoramixtrip tam umieszczę konkurs. Będzie on dla tych, co lubią podróżować po mapie i mają piękne podróżnicze marzenia.

Patronat: Fly4free.pl, wykop.pl, smakksiazki.pl - bardzo dziękuję za docenienie
Pannoramix - #chwalesie #mikroreklama #wygryw

A więc tak pachnie własna książka! M...

źródło: comment_kqwy939VtW77DxqjcKvN5YxCedKJVo4t.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
Nie jest żadną tajemnicą, że można podróżować nawet 50 dni w roku mając te 26 dni etatu.


@Pannoramix: chciałbym mieć 26 dni etatu w całym roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Pannoramix: ryzyko i marketing wydawnictwa biorą na siebie, stąd wysoka prowizja (zerowa pewność sprzedaży dla wydawnictwa).

Oczywiście wydając samodzielnie zarobisz o wiele więcej... o ile sprzedaż wydrukowany nakład. A byli tacy, co sporo przekalkulowali i zamiast być bogaczami, mieli tylko problem (ponoć taki Wardęga przekalkulował z koszulkami - przestrzelił porządnie nakład - i sprzedawał je potem za cokolowiek, byleby tylko poszło i nie zabierało miejsca).
  • Odpowiedz
@simperium: Oczywiście, że tak jest, ale ja mam bardzo zachowawczy charakter. Trzeba mierzyć siły nad zamiary. Koszulki to chyba tylko dla psychofanów a ja nie uważam, by blogerzy i jutuberzy to ci sami ludzie co np. gwiazdy muzyki z kilkoma albumami na koncie.
  • Odpowiedz
Koszulki to chyba tylko dla psychofanów

@Pannoramix: no niekoniecznie, pamiętaj, że koszulki bywają też śmieszkowe.

Trzeba mierzyć siły nad zamiary

Oczywiście, a teraz sprawdź sobie, ile zapłaciłbyś za druk swojej książki w nakładzie 50 tys. egz. :). Im mniejszy nakład, tym diametralnie drożej za egzemplarz, więc tutaj pojawia się ekonomiczny problem. W każdym razie, gdy patrzy się na koszty jakie mają wydawcy, to 5-10% jest całkiem ok. Pamiętaj, że te najlepsze
  • Odpowiedz
@simperium: Nakład naszej książki to 3,5 tys. Ale jest bardzo ładnie wydana, ma świetny skład, dobrej jakości papier, okładkę robioną tygodniami ze znanym ilustratorem. Warto było iść w jakość. W wydawnictwie to odpowiednik nakładu ~35 tys.
  • Odpowiedz