Wpis z mikrobloga

Kiedy myślisz że partyjna przybudówka imitująca związek zawodowy tzn NSZZ Solidarność nie może być bardziej żałosna to następnego dnia przekraczają kolejne kroki żenady.
Tym się zajmuje ten niby 'związek zawodowy'. Zastanawia mnie co by ta zbieranina dewotów zrobiła gdyby pracownik zrzeszony w ich związku został zwolniony za swoją orientację. Kazałaby mu wywalać za bramę czy broniła praw pracownika?

I jako lewicowiec powiem jeszcze jedno; boli mnie jak nic ta imitacja związków zawodowych w Polsce. ZZ powinny być silne, powinny walczyć o prawa pracowników bo tylko zrzeszeni pracownicy mają szansę przeciwstawić się wyzyskowi zatrudnicieli. Ale nie, makiety pokroju Solidarności robią niesamowitą szkodę, bardziej skupiając się na korzyściach kolesi w zarządzie niż szeregowych członków. Wiem że może to wyglądać inaczej i wiem że związki zawodowe mogą robić świetną robotę. Ale chyba nie w Polsce.

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazprawakow
Zgagulec - Kiedy myślisz że partyjna przybudówka imitująca związek zawodowy tzn NSZZ ...

źródło: comment_XbBNen7qhY0rcNHcD7w1VsI3Umeig1WU.jpg

Pobierz
  • 14
@Zgagulec: wiem że nie na temat, ale…

ZZ powinny być silne, powinny walczyć o prawa pracowników bo tylko zrzeszeni pracownicy mają szansę przeciwstawić się wyzyskowi zatrudnicieli. Ale nie, makiety pokroju Solidarności robią niesamowitą szkodę, bardziej skupiając się na korzyściach kolesi w zarządzie niż szeregowych członków.

Skąd przekonanie, że silniejsze związki odwrócą swoje priorytety, zamiast po prostu szkodzić silniej i silniej zabiegać o korzyści „kolesi”?

Wiem że może to wyglądać inaczej i
@Althorion: Wiem to z własnego doświadczenia po prostu. Pracuję w Danii i należę do związku zawodowego mojego zawodu i mój związek się o mnie troszczy jako o pracownika. I widzę że inne związki zawodowe się troszczą o pracowników, nawet jeśli oznacza to pójście na noże z rządem (case z zeszłego roku i walka budżetówki o podwyżki, wygrana przez nich).
I wynika to po prostu po części ze świadomości społeczeństwa i tego
@wanghoi: Zabawnym jest to że pan przewodniczący uważa że fakt że ktoś ci polewał głowę wodą jak srałeś w pieluchy powinien być w jakikolwiek sposób zobowiązujący.
Mnie kiedyś sąsiad pijak nazwał cyganem jak mu nie chciałam dać reszty jak wracałam ze sklepu, jego magiczne zaklęcie nie zmieniło mnie w przedstawiciela mniejszości romskiej, nie wiem czemu magiczne zaklęcia nałożone za młodu przez inne osoby miałyby na mnie działać.
  • 0
@stan-tookie-1 'załatwili podwyżkę nauczycielom po znajomości'? Żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości w której nie odbywał się strajk nauczycieli? Czy w tej rzeczywistości tego strajku nie było i solidarność wcześniej załatwiła jakieś super podwyżki? A i czy w tej rzeczywistości nauczyciele nie prowadzą obecnie strajku włoskiego?

I tak, dla ludzi ma znaczenie czy związek zawodowy to partyjna przybudówka, to ZNP było motorem strajków nauczycielskich a nie solidarność. Solidarność również nie przystąpiła do strajku
Tym się zajmuje ten niby 'związek zawodowy'.


@Zgagulec: przecież to jest katolicki związek zawodowy
czego się spodziewasz? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Od 2014 jej patronem jest błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko

lewaki to jednak debile
@Zgagulec dokładnie, ustalenia które teraz są realizowany zostały przyjęte przed strajkiem, w trakcie gróźb. Sam strajk dał dokładnie nic oprócz kasy w postaci utraconych wynagrodzeń.
Tak teraz trwa symboliczny protest, nie strajk. Ale to protestują ludzie którzy i tak nie robili nic ponad standard czyli poza hasłem że to protest to nic się nie zmienia.
Ty mówisz o skundleniu A oni załatwili ludziom lepsze warunki pracy to nie wiem co jeszcze by
  • 0
@stan-tookie-1 solidarność poszła na zgniły kompromis ze swoim mocodawca czyli rządem. To co dostali było tak nic nie warte że prawie 3/4 szkół w Polsce przystąpiło do strajku xd co jest kolejnym dowodem na to że nauczycielska solidarność nie dba o interesy grupy zawodowej która reprezentuje tylko o interesy partii rządzącej. Ten kompromis był tak zajebisty że właśnie teraz trwa strajk włoski. I oczywiście klasycznie dane z dupy nt tego że w