Wpis z mikrobloga

Dużo się ostatnimi czasy mówi o downsizingu produktów spożywczych, ale #lays to już chyba przesadziło. Dziś kupując duża paczkę chipsów karbowanych, zauważyłem, że ta "duża paczka" jest coś mała. Pomyślałem sobie, że mi się tylko wydaje, w końcu nie tak dawno zmniejszali jej wagę z 150g do 140g z okazji wymiany oleju palmowego na słonecznikowy w składzie (z rok temu to może było? xD). Tak czy inaczej sprawdziłem gramaturę paczki i okazało się, że jednak mi się nie wydawało xD Duża paczka Laysów zawiera już tylko 130g chipsów. W moim pobliskim sklepie w przeliczeniu na 100g Laysy kosztują już więcej od Pringlesów, które od dłuższego czasu trzymają cenę (5,49zł/130g i 6,89zł/165g, co daje odpowiednio 4,22zł/100g i 4,18zł/100g)

#downsizing #inflacja #produktyspozywcze #chipsy #niewiemjaktootagowac
RobieZdrowaZupke - Dużo się ostatnimi czasy mówi o downsizingu produktów spożywczych,...

źródło: comment_DLRxDRyTNNy9xDmUSJq3XYN1sJzlguR3.jpg

Pobierz
  • 3
@RobieZdrowaZupke U mnie 140g ale czy mi się wydaje czy lays bardzo podrożały na przestrzeni paru lat? Dawno ich nie jadłem i wydawało mi że te parę lat temu duża paczka (150g) kosztowała około 3-4 złotych a mega paka 5