Wpis z mikrobloga

@R187: No właśnie a często powtarzanymi zdaniami na wykopie przez który występuje to całe zaskoczenie powyższym artykułem są:
-homoseksualizm jest wrodzony
-homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie

Z których sobie wykopki wnioskują że to 100% przyczyny i osoby te nie miały wyboru. Takie się urodziły. Zrób ankietę taki ci wynik wyjdzie. Kiedyś robiłem ale nie odkopię teraz - mozna znów zrobic.
Przede wszystkim to właściwie wszystkie cechy są „genetyczne” w takim sensie, że 1 > h² > 0


@Croce: Twierdzisz, że urwana noga od granatu na wojnie i spowodowane przez to problemy z kręgosłupem przez co osoba jest nerwowa też są genetyczne?
Wiem o co ci chodzi ale w rozumieniu wykopków chodzi, że geje nie mieli wyboru - urodzili się gejami i nie mają wpływu na to że podnieca ich inny mężczyzna.
Nie ma żadnego zaskoczenia powyższym artykułem,


@Croce: TO przeczytaj komentarze pod tym artykułem. Zobaczysz że jest zaskoczenie.

Zaskoczenie jest tylko w głowach ludzi którym się wydaje, że wrodzony=uwarunkowany genetycznie

Ale #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wrzuciłem linka w którym trzy miesiące temu wskazałem badania potwierdzające powyższe wiec kompletnie odleciałeś. Dalej twierdzę że to niemal synonimy i i tak nie udowodniłeś że nie mam racji.
czy ktoś weźmie udział w wojnie mają wpływ cechy charakteru i na podejmowanie większego niż inni ryzyka także.


@Croce: To pokazuje jak przekombinowałeś. Jeżeli już doszedłeś do tego że genetyka odpowiada nawet za zdarzenia losowe w życiu to znaczy że kompletnie zgubiłeś znaczenie słów. Za dużo mądrych prac przeczytałeś, które cię przerosły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No właśnie a często powtarzanymi zdaniami na wykopie przez który występuje to całe zaskoczenie powyższym artykułem są:

-homoseksualizm jest wrodzony

-homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie


@masz_fajne_donice: Zależy jak to rozumieć. Gdyby homoseksualizm miał wynikać z genów w jakiś trywialny sposób to by nie przetrwał procesu ewolucji. Co innego kiedy te same geny w różnych warunkach mogą albo zaowocować homoseksualizmem albo i nie.
albo i nie.


@R187: No to tak można powiedzieć, że wszystko jest uwarunkowane genetycznie jak wskazał Croce. I to jest raczej oczywiste, że pewne osoby z większym prawdopodobieństwem będą coś robić.
Tak jak z bieganiem. Już samo to, że jesteś w tym dobry zwiększa szanse że będziesz biegać. Nie koniecznie musisz to lubić.
Ale to dalej nie to znaczenie które cały czas od lat jest z powodu jakichś głupich artykułów wyznawane
To nie ci sami bracia, nie chodzi mi teraz o bliźniaków tylko dzieci z kolejnych ciąż, bo chodzi mi o ten efekt:


@R187: Tak ale chodziło o takich którzy byli wychowywani oddzielnie, żeby wykluczyć czynniki środowiskowe.
U wychowywanych razem całe badanie nie ma sensu bo wyjdzie że wychowanie u boku starszego brata już może być kluczowym czynnikiem.
@masz_fajne_donice: Było ich 521, to jest mało?

The fourth (nonarchival) sample was a community sample of gay/bisexual and heterosexual men (n = 521) raised in nonbiological or blended families (e.g., raised with half- or step-siblings or as adoptees)


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1502306/

Chociaż ta grupa 521 to jest homo/bi razem z hetero, aczkolwiek dalej napisano:

For the latter two samples, to recruit a sufficiently large number of homosexual men who represent a smaller percentage
@R187:

Powtórzę raz jeszcze, nawet jeśli nie genetyczne czynniki, to są też inne niż geny czynniki działające jeszcze przed narodzinami - środowisko w łonie matki.

Przecież to zdanie z Nature jest jasne:

that up to 25% of sexual behaviour can be explained by genetics, with the rest influenced by environmental and cultural factors — a figure similar to the findings of smaller studies.

U podłoża homoseksualizmu mogą również leżeć czynniki środowiskowe
Po co powtarzać bzdurę?


@Dutch: To nie jest bzdura, nie napisałem, że w sumie się to składa do 100%, tylko, że poza genetycznymi są inne czynniki, które można nazwać wrodzonymi.
@R187: Racja, spójrz na poprawioną wersję, edytowałem. Nadal - nie składa się to do 100%, bo pozostają czynniki kulturowe (i inne środowiskowe, bo jak mniemam pod pojęciem "environmental" nie kryje się tylko środowisko z łona matki).