Wpis z mikrobloga

@lukasz12356: @Replica: @R187: Wy sobie ubzduraliście, że wrodzone. Wszystkie badania wskazują, że geny mogą dawać jedynie skłonności. Nikt się nie rodzi gejem.
Ehh skąd w ogóle to wymyśliliście?
Dziennikarze przeinaczyli jakieś badania, gdzie sam badający twierdził, że grupa była zbyt mała żeby cokolwiek potwierdzić.
@artpop: @lukasz12356: @R187: @wykopowiczka69: @R187: @lukasz12356: @Dave987654321: @KubaGrom: @Gilbert_Prukwa: @Gilbert_Prukwa: @gadpustynny: @artpop: @Jestembogaty:
https://www.wykop.pl/wpis/42235275/kto-wmowil-ludziom-ze-genetyka-predestynuje-do-byc/
Pisałem o tym trzy miesiące temu. Wykop sobie wymyślił że to cecha genetyczna. Kilka zmanipulowanych artykułów szukających sensacji.
Pobierz maszfajnedonice - @artpop: @lukasz12356: @R187: @wykopowiczka69: @R187: @lukasz12356:...
źródło: comment_PGGuEfkyRGmFPgHHbKVNO9UkSlolioTJ.jpg
@masz_fajne_donice: Jeśli coś jest genetyczne to wynika z genów, a jeśli coś jest wrodzone to jest właściwe człowiekowi od urodzenia. Wszystkie genetyczne cechy czy choroby są też jednocześnie wrodzone, ale nie wszystkie wrodzone muszą być genetyczne.

Dla przykładu mechanizm który zaproponowano jako wytłumaczenie efektu braterskiej kolejności urodzeń nie jest genetyczny po stronie płodu tylko przypuszcza się, że jest to efekt działania przeciwciał matki na płód.

Ale to wszystko już napisałem, nie
Jeśli coś jest genetyczne to wynika z genów, a jeśli coś jest wrodzone to jest właściwe człowiekowi od urodzenia.


@R187: Przecież wyżej to napisałem. Nie twierdzę że to jest identyczne. Twierdzę że wszystko co genetyczne jest wrodzone. I że zwroty są niemal identyczne i często zamiennie używane. Na przykład przy chorobach genetycznych.
@masz_fajne_donice: Ale to działa tylko w jedną stronę. Skoro to nowe badanie o którym jest ten wpis badało genetyczne podłoże zachowań homoseksualnych a nie badało pozagenetycznych czynników działających jednak przed narodzeniem to nie można na podstawie wyników tego badania zamienić sobie dowolnie genetyczny na wrodzony.
Skoro badanie badało genetyczne podłoże zachowań homoseksualnych a nie badało pozagenetycznych czynników działających jednak przed narodzeniem to nie można na podstawie wyników tego badania zamienić sobie dowolnie genetyczny na wrodzony.


@R187: Tak tu się zgodzę. Akurat przeoczyłem ten jeden element układanki z braćmi jak negowałem twierdzenie, że homoseksualizm jest w pełni uwarunkowany genetycznie. Tak samo bym zanegował zdanie, że jest w pełni wrodzony. Więc z mojej strony będę używał zamiennie (