Wpis z mikrobloga

Czemu nie ma nigdzie w marketach, sklepach farby lateksowej (takiej zwykłej do pomalowania ściany w mieszkaniu) w puszkach 1l? Wszędzie są minimum 2,5l. 1l to jedynie biały kolor. A ja muszę pomalować np. jedną ścianę w innym kolorze i nawet 1l nie zużyje. Muszę kupować 2,5l? W Leroy, Brico, Obi i jakiś małych sklepach nie ma takich farb. Gdzie szukać 1l? A może nawet i 0,5l.
#remont #remontujzwykopem #dom #mieszkanie #budownictwo #leroymerlin #pytanie #pytaniedoeksperta #malowanie
  • 12
@belie: Wczoraj pytałem pana w sklepie i mi tego nie pokazał. Mówił, że nie ma takich pojemności. Pewnie maja na stronie, a w sklepie nie. Tak samo było np. z drzwiami, wybrałem sobie na stronie, a w sklepie nie ma i koniec.
Ale jak to do mieszalnika? Mam sam to sobie rozrobić? Nie znam się?
@Vadzior: Nie, nie. Oni to na miejscu mieszają w maszynie. Wybierasz sobie kolor z palety i robią Ci go w wybranej pojemności (o ile pamiętam to jest 9l, 2,7l, 0,9l i 0,45l). My braliśmy duże puszki po 9l, a jak nam brakło to domieszli nam 0,45l na jakieś drobne poprawki.
@Vadzior: W Castoramie z mieszalnika zrobia Ci 250 ml. Nigdzie indziej mniej nie dostaniesz, nie szukaj. Przerabialem to jak chcialem synowi pasy w pokoju na scianie namalowac w roznych kolorach